Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2020 11:52
Twórcy Gry o Tron tworzą serial dla Netflixa.
1747V

Twórcy Gry o Tron tworzą serial dla Netflixa. Znamy pierwsze szczegóły Problemu trzech ciał

Nie musieliśmy czekać zbyt długo na pierwsze ogłoszenia dotyczące projektów Davida Benioffa oraz Danego Weissa dla Netflixa. Jak donoszą pierwsze media, twórcy „Gry o tron” tym razem zajmą się serialem w realiach science fiction.

O podpisaniu kontraktu między Netflixem a twórcami „Gry o Tron” - Davidem Benioffem i Danem Weissem – informowaliśmy już w zeszłym roku. Tym samym reżyserzy, producenci i scenarzyści po wywiązaniu się z ostatnich zobowiązań mieli zakończyć współpracę z Disneyem i rozpocząć nowe projekty dla streamingowego giganta. 

W rok po owym ogłoszeniu możemy Was poinformować, że Netflix tworzy nowy serial, nad którym pieczę sprawować będą Benioff oraz Weiss. Utalentowani twórcy zajmą się adaptacją znanej powieści chińskiego pisarza Liu Cixina –„Problem trzech ciał” jest częścią cyklu „Wspomnienia o przeszłości Ziemi”. Fabuła książki skupia się wokół kilku okresów historycznych Chin poruszając problem nawiązywania kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi i ich wpływie na ludzi. Pierwszy raz opowieść została opublikowana w 2006 roku na łamach czasopisma Science Fiction World, by już dwa lata później zadebiutować w klasycznej formie i spotkać się z niezwykle dobrym przyjęciem ze strony czytelników.

Oprócz współpracy z autorem książek, serialem „Problem trzech ciał” zajmie się między innymi Alexander Woo („True Blood”), który poniższymi słowami skomentował rozpoczęcie prac:

"To zaszczyt tworzyć adaptację jednego z wielkich arcydzieł chińskiego science-fiction. Trylogia "Problem trzech ciał" łączy w sobie tak wiele rzeczy, które kocham: bogate, wielowarstwowe postacie i prawdziwe rozterki egzystencjalne – a wszystko to opowiedziane z pięknym i niezwykle głębokim przesłaniem.”

Podczas jednego z wystąpień David Benioff oraz Dan Weiss również nie ukrywali swojej ekscytacji rozpoczętym projektem:

„Trylogia Liu Cixina to najambitniejsza seria science-fiction, jaką czytaliśmy, zabierająca czytelników w podróż od lat 60. do kres czasu, od życia na naszej bladoniebieskiej kropce do odległych krańców Wszechświata. Jesteśmy podekscytowani, że przez najbliższe lata będziemy odtwarzać tę historię widzom z całego świata."

Sprawdźcie wrześniowe nowości przygotowane przez Netflix.

Źródło: https://ew.com/tv/netflix-game-of-thrones-three-body-problem

Tagi: Dan Weiss David Benioff netflix Problem trzech ciał