Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.09.2020 09:07
NVIDIA
4373V

NVIDIA pokazuje do czego jest zdolna karta za 7000 zł. Niesamowite demo ray tracingu

NVIDIA mocno inwestuje w swoje karty graficzne z serii RTX. Poznaliśmy już ceny takiego sprzętu (niestety tanio nie jest!), a teraz możemy podziwiać w kolejnej demonstracji jakość graficzną, jaką zapewniają najmocniejsze układy firmy.

NVIDIA chwali się swoimi najnowszym, grywalnym demem technicznym, zwanym "Marbles at Night". Mamy w tym przypadku do czynienia - jak zapewnia firma - "z w pełni interaktywną grą, bazującą na manipulacjami fizyce".

Oczywiście gwoździem programu w tym kawałku kodu jest efekt ray tracingu, czyli bardzo realistycznego oświetlenia, które w naturalny sposób emanuje ze źródeł światła i odbija się od powierzchni obiektów.

Generowane w czasie rzeczywistym demo zapewnia integrację z NVIDIA DLSS i napędzane jest przez technologię Omniverse. Demo zawiera setki ray tracowanych źródeł światła. Całość działa na jednym GPU GeForce RTX 3090, generującym płynny obraz w rozdzielczości 1440p.

Przy okazji zachęcam do spojrzenia na nasz wczorajszy news, z pełną prezentacją karty graficznej RTX 3090, kosztującej... ponad 7000 zł.

Źródło: NVIDIA

Tagi: NVIDIA ray tracing rtx