Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2020 14:55
Gamedec Nintendo Switch
415V

Gamedec trafi na Nintendo Switcha. Cyberpunkowy RPG będzie dostępny na kolejnej platformie

Twórcy Gamedec chcą zapewnić swoją przygodę szerokiej publice i wyciągają ręce do posiadaczy Nintendo Switchów. Tytuł zawędruje na drugą platformę i gracze otrzymają szansę zapoznania się z wielką i cyberpunkową przygodą.

Gamedec okazało się hitem Kickstartera zbierając ponad 170 tysięcy dolarów. Twórcy podczas kampanii zaproponowali graczom możliwość przygotowania edycji na Nintendo Switcha, ale zabrakło maksymalnie kilkunastu godzin, by zbiórka mogła dobić do oczekiwanych 200 tysięcy – wtedy tytuł mógł bez problemu trafić na kolejną platformę.

Zespół chce jednak zapewnić entuzjastom gatunku odpowiednie atrakcje i z tego powodu zapowiedziano wersję na sprzęt Nintendo. Jesteście zainteresowani cyberpunkowym klimatem? Gamedec będzie można wypróbować na Steam i GOG-u. Od 12 do 20 września z okazji nadciągającego PAX Online pojawi się nowa wersja demonstracyjna, dzięki której każdy zainteresowany zakosztuje w polskiej grze.

Gamedec intryguje od pierwszej zapowiedzi, a każdy kolejny zwiastun potwierdza świetne umiejscowienie wydarzeń – to właśnie z tego powodu Polacy zgarnęli nominację do Gamescom Awards w kategorii Best RPG oraz nominację Indie Arena Booth w kategorii Best Story.

Aktualnie zespół nie podał daty premiery, ale wkrótce powinniśmy poznać ostateczne szczegóły. Na naszym portalu na pewno znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące gry.

Źródło: Informacja prasowa: PR Outreach

Tagi: Anshar Studios Gamedec Nintendo Switch zapowiedź