Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.09.2020 12:17
Pokemon GO
1547V

Pokemon GO kończy ze wsparciem starszych smartfonów. Zapadła ostateczna decyzja

Już w czerwcu pisaliśmy o tym, że Pokemom GO przestanie niedługo działać na bardzo wielu smartfonach (niekoniecznie tylko na starszym hardwarze). Niestety, klamka już zapadła.

Po bardzo krytycznych reakcjach fanów Niantic postanowiło wstrzymać się z wprowadzaniem aktualizacji, która sprawiłaby, że Pokemon GO przestałoby działać na starszych smartfonach. Na ten temat pisaliśmy szerzej w tym miejscu.

Niestety dochodzimy w końcu do momentu zmian. Deweloperzy poinformowali, że Pokemon GO przestanie działać z urządzeniami nadal korzystającymi z systemu operacyjnego Android 5 i jeszcze starszych wersji Androida. Gra utraci też kompatybilność z hardwarem Apple, działającym na iOS 11 i starszych wersjach systemu. Ponadto posiadacze iPhone'ów 5 i 6 utracą możliwość zabawy w Pokemon GO. Aktualizacja zostanie wprowadzona już w połowie października.

"W najbliższej aktualizacji Pokemon GO, która zostanie opublikowana w październiku, zakończymy wsparcie dla Androida 5, iOS 10, iOS 11 oraz dla smartfonów iPhone 5s oraz iPhone 6. (...)

Osoby z takim sprzętem nie będą już mogły od połowy października, gdy zostanie opublikowana aktualizacja 0.189, korzystać z Pokemon GO, łącznie z zebranymi PokeCoin czy przedmiotami na swoich kontach. Zachęcamy do przesiadki na nowsze urządzenia. Upewnijcie się, że zapisaliście swoje hasła, by zalogować się na nowym sprzęcie! - głosi komunikat Niantic.

Za cosplay ze zdjęcia odpowiada Lyz Brickley.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/ios10-ios11-android5-discontinued-support/

Tagi: Niantic Pokemon Go