Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.06.2020 12:09
Pokemon GO Android smartfony
1272V

Pokemon GO przestanie działać na starszych smartfonach. Fani narzekają a Niantic przekłada aktualizację

Pojawiła się informacja, która może zasmucić posiadaczy trochę starszych smarfonów. Okazuje się, że Pokemon GO za jakiś czas przestanie wspierać wiele modeli urządzeń.

Niantic podało kilka dni temu, że Pokemon GO od sierpnia 2020 roku przestanie wspierać urządzenia działające w oparciu o 32-bitowe procesory i 32-bitową wersję systemu Android. Reakcja fanów gry była na tyle krytyczna na tę informację, że deweloperzy już zapowiedzieli, że do wydania aktualizacji Pokemon Go, która sprawi, że tytuł działać będzie tylko z urządzeniami korzystającymi z 64-bitowej architektury, dojdzie trochę później. Kiedy dokładnie? Niestety jeszcze nie wiemy, ale zapewne pod koniec 2020 roku.

Niantic tłumaczy takie posunięcie chęcią szybszego wydawania aktualizacji (firma nie będzie musiała dbać o kompatybilność ze starszymi urządzeniami).

Lista smartfonów, które utracą niedługo kompatybilność z Pokemon GO jest spora. Chodzi o wiele urządzeń, wprowadzonych na rynek przed 2015 rokiem i hardware, który nadal działa na 32-bitowej wersji Androida.

Smartfony, które utracą kompatybilność z Pokemon GO:

Źródło: https://www.gsmarena.com/pokemon_go_will_not_work_on_32bit_android_phones_starting_this_august_-news-43770.php

Tagi: Niantic pokemon go