Iza Łęcka Iza Łęcka 01.09.2020 11:26
Ratchet & Clank Rift Apart Światy
810V

Ratchet & Clank Rift Apart pozwoli swobodnie zwiedzać inne światy. Lokacje ładują się w „mniej niż sekundę”

W okolicy premiery PS5 zadebiutuje Ratchet & Clank Rift Apart, który może być ozdobą pierwszych tygodni życia nowej generacji. Insomniac Games oferuje nowe informacje o grze i zapowiada możliwość odwiedzenia różnorodnych światów.

W trakcie gamescomu 2020 zobaczyliśmy nowy fragment rozgrywki z Ratchet & Clank Rift Apart, który potwierdza znakomitą jakość produkcji zmierzającej na PlayStation 5. Ku uciesze wielu sympatyków serii, twórcy potwierdzili zabawę w 60 klatkach na sekundę.

Podczas rozmowy z The Washington Post Mike Daly zapowiedział, że gracze otrzymają możliwość przedzierania się do innych światów, które będą w pełni rozwinięte:

„Jedną z fajnych rzeczy jest to, że to wszystko jest wciąż żywą rozgrywką, w której możesz kontrolować swoją postać. Wszystkie te światy, przez które przechodzisz podczas sekwencji, są prawdziwe, w pełni rozwinięte, a ty możesz się po prostu zatrzymać i grać w innych okolicznościach.”

Reżyser gry nie potwierdził, czym są owe „inne okoliczności”, choć możemy przypuszczać, że obok fabularnej kampanii zapewniona zostanie także swobodna rozgrywka, podczas której płynnie będziemy się przemieszczać pomiędzy różnorodnymi światami.

Deweloper potwierdził, że każdy świat ładuje się w „mniej niż sekundę”, a gra może działać w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę – jest to oczywiście jedna z dwóch opcji.

Insomniac Games stawia również na wielorakie wykorzystanie adaptacyjnych triggerów: dzięki kontrolerowi DualSense każda broń zapewni inne doznania. Podczas rozgrywki można szybko klikać przycisk, by wystrzelić z broni, jeśli jednak ruch będzie zbyt szybki, strzały okażą się niedokładne. Jeżeli zdecydujemy się klikać z odpowiednim wyczuciem, ataki Ratcheta będą znacznie celniejsze.

Źródło: https://gamingbolt.com/ratchet-and-clank-rift-apart-loads-worlds-in-less-than-a-second-insomniac

Tagi: Insomniac Games Ratchet Ratchet & Clank: Rift Apart Sony Interactive Entertainment