Iza Łęcka Iza Łęcka 01.09.2020 07:00
Mario spóźni się na swoje urodziny
1316V

Mario spóźni się na swoje urodziny. Nintendo miało przełożyć premierę ulepszonej kolekcji

Od miesięcy wiemy o tajnym projekcie Nintendo, dzięki któremu gracze zagrają w serię odświeżonych produkcji z serii Super Mario na Nintendo Switchu. Tytuły miały zostać zaprezentowane do połowy miesiąca, jednak według najnowszych informacji – Nintendo zostało zmuszone do przełożenia premiery.

Już w marcu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące odświeżenia kilku przychód Mario – w ten sposób japoński gigant chciał świętować 35. urodziny Super Mario. Redakcja Eurogamera potwierdziła szczegóły ujawnione przez VGC, jednak wciąż brakuje komentarza ze strony Nintendo.

Nate the Hate jako pierwszy informował o Indie World Showcase oraz ostatnim Nintendo Direct Mini, natomiast obecnie YouTuber przedstawił szczegóły gier z serii Mario. W przygotowywanym zestawie mają pojawić się trzy tytuły: Super Mario 64, Super Mario Sunshine (pamiętacie teaser?) i Super Mario Galaxy. Wszystkie pozycje zostały odświeżone.

Zdaniem Nate the Hate, Japończycy planowali zaprezentować gry w czerwcu (w okresie E3), co miało również przypadać na czas uroczystego otwarcia parku rozrywki Super Nintendo World w Japonii. Zgodnie z przytoczonymi planami kolekcja miała zadebiutować 13 września, a w okolicy października-listopada Nintendo planowało opublikować nową wersję Super Mario 3D World Deluxe.

W obecnej sytuacji doszło jednak do kolejnego przełożenia planów: Nintendo celuje z premierą kolekcji na okres świąteczny, a Super Mario 3D World Deluxe może trafić na rynek dopiero w styczniu 2021 roku.

Jeśli informacje zostaną potwierdzone, to w kolejnych tygodniach nadal nie zostaniemy zaproszeni na nowe wydarzenie spod szyldu Big N, na którym moglibyśmy usłyszeć o oczekiwanych pozycjach.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/mario-switch-remasters-have-been-delayed-beyond-series-35th-birthday-its-claimed/

Tagi: Nintendo Nintendo Switch super mario Switch