PS5 bez Wstecznej Kompatybilności z PS3, PS2 i PlayStation. Ubisoft potwierdza szczegóły

News
5840V
PS5 bez Wstecznej Kompatybilności z PS3, PS2 i PlayStation. Ubisoft potwierdza szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 31.08.2020, 18:07

Ubisoft mógł zdradzić jedną z informacji, którą powinno przedstawić Sony. Według wiadomości na witrynie francuskiej korporacji: PS5 będzie oferować Wsteczną Kompatybilność jedynie z PS4. Pozostałe generacje nie są obsługiwane.

Sony wciąż nie podało wszystkich szczegółów PS5, a jedną z niewiadomych pozostaje temat Wstecznej Kompatybilności. Firma podkreśla, że PlayStation 5 „został zaprojektowany do grania w gry z PS4”, ale dotychczas nie otrzymaliśmy szczegółów dotyczących pozostałych platform.

Ubisoft opublikował szczegóły aktualizacji gier z PlayStation 4 na PlayStation 5 i korporacja podkreśla: PS5 obsługuje gry wyłącznie z wciąż aktualnej generacji:

„Dla wspieranych tytułów na PlayStation 4 jest przewidziana kompatybilność wsteczna. Nie będzie jej jednak dla gier na konsole PlayStation 3, PlayStation 2 oraz PlayStation.”

Z jednej strony nie powinniśmy być specjalnie zaskoczeni – w końcu Sony na pewno chętnie prezentowałoby szczegóły pełnej Wstecznej Kompatybilności. Z drugiej jednak mam pewność, że wielu graczy chętnie włączyłoby klasyki z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 5.

Trzeba zauważyć, że będziemy świadkami dwóch różnych podejść do nowej generacji. Jak wiadomo Microsoft zapewni swojemu next-genowi „tysiące gier na start” i sprzęt został określony przez korporację jako „najbardziej wydajna i kompatybilna konsola nowej generacji”. Xbox Series X ulepszy nawet znane historie i może im zaoferować nawet wsparcie HDR.

Źródło: https://support.ubisoft.com/pl-pl/faqs/000055916

Komentarze (307)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper