Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2020 18:39
ps5 ps4 wsteczna
4335V

PS5 „został zaprojektowany do grania w gry z PS4”. Sony wspomina o Wstecznej Kompatybilności

Wczorajszy pokaz Sony obfitował w mocne produkcje, ale niektórzy gracze wciąż czekają na jedno: ostateczne szczegóły dotyczące Wstecznej Kompatybilności. Firma chce uspokoić graczy i potwierdza, że PS5 będzie dobrze współgrać z grami z PS4.

Japończycy w końcu ujawnili wygląd PS5 i zaprezentowali pierwsze gry zmierzające na PlayStation 5. Na pokazie nie było czasu na prezentację poszczególnych funkcji, ale możecie mieć pewność, że Sony nie zapomina o Wstecznej Kompatybilności.

W najnowszym wywiadzie Jim Ryan potwierdził, że „PS5 zostało zaprojektowane do grania w gry z PS4” i aktualnie Sony zajmuje się żmudnym procesem testowania ponad 4000 produkcji. Japoński producent jest „zadowolony z postępów”, jednak na szczegóły przyjdzie nam zaczekać.

Możemy śmiało podejrzewać, że kompletne szczegóły Wstecznej Kompatybilności zostaną ujawnione przez Sony w niedalekiej przyszłości. Jak wiadomo konkurencja już przedstawiła kompletne dane, a sam Xbox Series X jest „najbardziej wydajną i kompatybilną konsolą nowej generacji”.

Nie możemy raczej liczyć, że PS5 umożliwi rozgrywkę z poprzednich generacji (PS, PS2, PS3), ponieważ Sony nie wspomina o takiej opcji. Korporacja najwidoczniej skupiła się na najnowszych grach.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-is-currently-testing-over-4000-ps4-games-for-ps5-backwards-compatibility/

Tagi: ps4 PS5 sony wsteczna kompatybilność