Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.08.2020 15:08
Call of Duty: Warzone bez wielu cheaterów
1814V

Call of Duty: Warzone bez wielu cheaterów. Activision zalicza duże zwycięstwo nad oszustami

Call of Duty: Warzone jest dostępne za darmo i choć Infinity Ward od początku walczy z cheaterami, to wyeliminowanie oszustów z serwerów nie jest proste. Activision zaliczyło jednak duże zwycięstwo i przynajmniej część cwaniaków zniknie z serwerów. W dodatku nowi nie pojawią się w grze.

W lipcu wspominałem o dużym problemie Call of Duty: Warzone, które jest niszczone przez cheaterów. Oszuści potrafią ubijać przeciwników z abstrakcyjnych odległości i często nawet nie kryją się z korzystaniem z niedowolnego oprogramowania.

Activision chce walczyć z takimi praktykami, ale korporacja nie zamierza pozywać do sądu poszczególnych graczy – wydawca uderza w źródło problemu. Firma CXCheats odpowiedzialna za tworzenie cheatów do między innymi Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare potwierdziła, że otrzymała pozew:

„Jak niektórzy z Państwa mogą wiedzieć, Activision Publishing, Inc. złożyło pozew przeciwko CXCheats i dała nam do zrozumienia, że nasze usługi naruszają ich Warunki Użytkowania.”

Firma potwierdziła, że przestaje rozwijać i wspierać wszystkie produkty (cheaty) dotyczące usług Call of Duty – klienci nie otrzymają nowych aktualizacji i nie mogą liczyć na zwrot pieniędzy. CXCheats w krótkim oświadczeniu przeprosiło graczy.

Ta sytuacja może bardzo pomóc Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Modern Warfare oraz nadciągającemu Call of Duty Black Ops Cold War (sprawdźcie zapowiedź), ponieważ przynajmniej jedna firma nie będzie opracowywać kolejnych narzędzi do uprzykrzania życia normalnym graczom.

Źródło: https://charlieintel.com/activision-files-lawsuit-against-cheat-manufacturer/62228/

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward