Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.08.2020 13:30
Animal Crossing: New Horizons wysoka sprzedaż
579V

Animal Crossing: New Horizons dalej rządzi i dzieli. W Japonii rozeszło się ponad 5.5 miliona fizycznych kopii

Animal Crossing: New Horizons to prawdziwy fenomen. Gra cały czas sprzedaje się świetnie i co miesiąc bije kolejne rekordy sprzedaży - można odnieść wrażenie, że swoje własne. 

Animal Crossing: New Horizons to projekt, który prawdopodobnie będzie dzierżył masę rekordów przez wiele lat. Jeszcze na początku miesiąca informowaliśmy Was o tym, że tytuł oficjalnie został drugą najlepiej sprzedającą się grą w historii Japonii. Co ciekawe, pozycja królowała ostatnio nawet w Wielkiej Brytanii i to najlepiej pokazuje, z jak dużym fenomenem mamy do czynienia. 

Okazuje się, że zainteresowanie rozwijaniem swojej wyspy w ogromnym hicie od Nintendo wcale bardzo nie spada - a przynajmniej nie na tle innych produkcji. Tylko w ostatnim tygodniu, w samym Kraju Kwitnącej Wiśni, rozeszło się ponad 40 tysięcy fizycznych kopii Animal Crossing: New Horizons. Sprawia to, że w ogólnym rozrachunku możemy mówić o ponad 5.5 milionach pudełkowych wersji sprzedanych w Japonii. 

Fakt, że cały czas rozchodzi się spora liczba gier, a dużo osób nabywa kolejne konsole Nintendo Switch (od 17 do 23 sierpnia kupiono prawie 50 tysięcy urządzeń), sprawia, że projekt jest na dobrej drodze, aby w przyszłości stać się najlepiej sprzedającą grą w historii "wielkiego N"

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2020/08/japanese_charts_animal_crossing_new_horizons_rules_again_as_it_nears_5_6_million_physical_sales

Tagi: Animal Crossing: New Horizons Nintendo Switch Online