Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.08.2020 08:45
Ranking UK
1317V

Exclusive wydany w marcu znów na szczycie rankingu sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Jest gra, która po prawie pół roku od swojej premiery cały czas cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że wyprzedza w wynikach sprzedaży znacznie świeższe produkcje. To oczywiście Animal Crossing: New Horizons.

Animal Crossing: New Horizons to prawdziwy fenomen. Exclusive ze Switch rozszedł się już na całym świecie w nakładzie ponad 22 mln kopii i cały czas zajmuje czołowe pozycje w rankingach sprzedaży.

Nie inaczej było w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii. Animal Crossing, wydane 20 marca 2020 roku, uplasowało się na pierwszym miejscu rankingu. Drugie miejsce zajęło debiutujące PGA Tour 2K21. Podium zamyka natomiast EA Sports UFC 4, które spadło z 1 miejsca na trzecią lokatę.

Póki co Animal Crossing: New Horizons jest drugim najlepiej sprzedającym się tytułem z biblioteki Switcha (ponad 22 miliony sprzedanych kopii). Gra ma szansę prześcignąć nawet Mario Kart 8 Deluxe, które może się pochwalić 26,7 mln sprzedanych kopii. 

Warto podkreślić, że cały czas dobrze sprzedaje się Ghost of Tsushima, rewelacyjnie wykonana samurajska przygoda od Sucker Punch. W rankingu próżno już szukać od kilku tygodni innego exclusive'a Sony, czyli The Last of Us Part 2.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (wydania fizyczne):

  1.     Animal Crossing: New Horizons
  2.     PGA Tour 2K21 (debiut)
  3.     EA Sports UFC 4 
  4.     Mario Kart 8: Deluxe 
  5.     Ghost of Tsushima 
  6.     Minecraft (Switch)
  7.     FIFA 20 
  8.     Grand Theft Auto V 
  9.     Marvel's Spider-Man
  10.     Ring Fit Adventure


Przy okazji sprawdźcie akcję IKEA, która wykorzystała motywy z Animal Crossing w swoim katalogu.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-23-uk-charts-pga-tour-2k21-lands-at-no-2

Tagi: animal crossing ranking sprzedaż switch top10