Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.08.2020 12:18
Project CARS 3
861V

Project CARS 3 na zwiastunie premierowym. Fani żalą się na zbyt arcade'owy gameplay

Tak jak Captain Tsubasa czy Wasteland 3, Project CARS 3 ląduje dziś na rynku. Wyścigi samochodowe dorobiły się przy tej okazji zwiastuna premierowego.

Project CARS 3 może się pochwalić przyzwoitymi ocenami w recenzjach, choć na hit, na jaki liczyło wielu graczy raczej nie ma co liczyć.

Średnia wyciągnięta z ponad 20 ocen Project CARS 3 to 7/10. Znacznie gorszy obraz nowych wyścigów wyłania się z opinii użytkowników (wielu z nich dorwało się już do Project CARS 3 25 sierpnia, dzięki zakupieniu droższego wydania produkcji). Fani wskazują na to, że produkcja jest znacznie uboższa w pewne funkcje od Project CARS 2. Z gry wycięto szereg motywów, które dawniej występowały w marce (np. rally cross, śnieżne odcinki, pitstopy), co stanowi dla wielu osób duże rozczarowanie.

Gra wg fanów zbyt mocno odstąpiła od formuły znanej z Project CARS 2. Być może lepiej byłoby, gdyby została wydana pod innym tytułem, np. jako Shift 3, bo tytuł wydaje się zdecydowanie bardziej arcade'owy od poprzedników. Nie znaczy to oczywiście, że tytuł nie spodoba się entuzjastom takiej mniej symulacyjnej konwencji.

Źródło: YouTube/Metacritic

Tagi: Bandai Namco Project CARS 3 Slightly Mad Studios