Iza Łęcka Iza Łęcka 28.08.2020 08:58
alan wake control
1417V

Alan Wake 2 zapowiedziany przez zakończenie DLC do Control? „Zostaliście ostrzeżeni”

Od wczoraj gracze mogą zapoznać się z fabularnym dodatkiem do Control. Twórcy wcześniej potwierdzili, że w wydarzeniach pojawi się Alan Wake i po pokonaniu ostatniego bossa pojawiają się wymowne słowa. Remedy może pracować nad Alan Wake 2. [OSTRZEGAMY PRZED SPOILEREM]

Alan Wake to prawdziwy as w rękawie Remedy. Twórcy długo nie mogli rozwijać gry w związku z problemami licencyjnymi. Studio potwierdziło już posiadanie pełnych praw do rozwijania uniwersum podsycając domniemania sympatyków Alana o pracach nad kontynuacją.

Deweloperzy już wcześniej ujawnili, że akcja Control dzieje się w tym samym uniwersum co właśnie Alan Wake i dlatego bohaterka nowej przygody zna pisarza. W dodatku „AWE” pojawił się Alan, a zakończenie rozszerzenia wydaje się niezwykle wymowne.

[OSTRZEGAMY PRZED SPOILEREM]

Na poniższym filmie zobaczycie ostatnią walkę z Control AWE, która kończy się słowami Alana Wake'a, który mówi wprost:


„To dzieje się ponownie”

„Powrót”

„Zostaliście ostrzeżeni”

Na materiale zobaczycie również ważną scenę – pojawi się informacja o ostrzeniu z Bright Falls, czyli z miasteczka, w którym rozgrywała się akcja Alana Wake'a. Na ekranie komputera dostrzec możemy wzmiankę o kluczowej lokacji z gry (Cauldron Lake) ze wskazaniem, że wydarzenie jest w trakcie tworzenia.

Źródło: YouTube.com

Tagi: 505 games alan wake Control Remedy Entertainment