Iza Łęcka Iza Łęcka 27.08.2020 07:36
PS5 WiFi i Bluetooth
3704V

PS5 oferuje znacznie lepszą technologię niż PS4. PlayStation 5 otrzyma wsparcie WiFi 6 i Bluetooth 5.1

Brazylijczycy odkryli kolejne technologie dostępne w PlayStation 5. Japoński gigant najprawdopodobniej wykorzystał WiFi 6 i Bluetooth 5.1, co znacząco wpłynie na szybsze przesyłanie danych na PS5. Wszystkie szczegóły zostały ujawnione w dokumencie.

Brazylijska strona Technoblog dotarła do dokumentacji Sony, w której potwierdzone zostało wykorzystanie WiFi 6 oraz Bluetooth 5.1 w PS5. Graczy powinna ucieszyć szczególnie ta pierwsza wiadomość, ponieważ zdecydowano się na nowy standard.

Pierwszy model PlayStation 4 korzystał z przestarzałego standardu WiFi 4 (o maksymalnej prędkość 300mb/s), już PlayStation 4 Pro i PlayStation 4 Slim oferowały WiFi 5 (maksymalna prędkość 3,5gb/s), ale WiFi 6 odznacza się jeszcze lepszymi rezultatami (maksymalna prędkość 9,6gb/s). WiFi 6 jest 32x szybsze niż WiFi 4 z oryginalnego PS4. Gracze mogą też liczyć na stabilniejsze połączenie. Choć Bluetooth 5.1 nie jest najnowszym rozwiązaniem i tak mamy do czynienia z dużym skokiem technologicznym względem Bluetooth 2.1 z PlayStation 4 lub Bluetooth 4.0 z PlayStation 4 Pro.

Fakt, że nowa generacja korzysta z nowych rozwiązań oczywiście nie jest niczym nadzwyczajnym, choć decyzja Sony o postawieniu na WiFi 6 zwyczajnie powinna ucieszyć graczy. Przypomnijmy, że Japończycy coraz prężniej przygotowują się do premiery PlayStation 5 - już pierwsi sympatycy marki zapraszani są do rejestracji, celem składania zamówień przedpremierowych, a na PSN-ie pojawiła się testowa aplikacja, z której najprawdopodobniej korzystać będą deweloperzy rozwijający gry na PS4 i PS5.

PlayStation 5 WiFi Bluetooth

 

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-wifi-6-bluetooth-5-1/

Tagi: Bluetooth 5.1 playstation 5 PS5 Sony WiFi 6