Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.08.2020 18:31
Mutant Year Zero: Road to Eden film CG
609V

Mutant Year Zero: Road to Eden powróci jako film CG. Pierwszy zwiastun wygląda ciekawie

Mutant Year Zero: Road to Eden zostało docenione przez graczy, więc pewnie wielu zainteresuje się najnowszą propozycją. Wydawca właśnie zapowiedział pełnometrażowy film animowany przygotowany w technologi CG. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

Mutant Year Zero: Road to Eden (przeczytajcie naszą recenzję) powróci jako film animowany stworzony w całości za pomocą Unreal Engine. Za produkcję odpowiadają dwie firmy Pathfinder i HaZ Films, a niezależnym twórcą stojącym za całym projektem jest Hasraf Dulull – brytyjski reżyser i scenarzysta pracował nad między innymi „The Beyond” i „2036: Origin Unknown”.

Hasraf Dulull potwierdził, że będzie to film przygodowy z dużą dozą akcji, a fabuła skupia się na „nadziei, która jest bijącym sercem historii”. Widzowie mogą liczyć na przygodę w post-apokaliptycznej przyszłości, gdzie cywilizacja odbudowuje się poprzez Arkę. Opowieść zaprezentuje wydarzenia z perspektywy grupy niepasujących do siebie, antropomorficznych mutantów – ich misją jest odnalezienie projektanta Arki, który ma posiadać klucz do miejsca zwanego „Eden”.

Reżyser potwierdził, że podczas gry w Mutant Year Zero: Road to Eden zakochał się w głównych bohaterach i postanowił przenieść ich przygodę na inne medium. Jego zespół spędził wiele miesięcy przed pandemią, by stworzyć unikalne narzędzia, dzięki którym mogą rozwijać produkcję za pomocą silnika Unreal Engine. Wszystko napędza NVIDIA Quadro RTX.

Nie znamy jeszcze daty premiery filmu, ale na pewno w odpowiednim momencie poinformujemy naszą społeczność o debiucie. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku deweloperzy gry świętowali pierwszą rocznicę tytułu i zaproponowali aktorski film.

Źródło: https://www.ign.com/articles/mutant-year-zero-road-to-eden-cg-animated-movie-announced-with-first-trailer

Tagi: funcom Mutant Year Zero: Road to Eden The Bearded Ladies