Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2020 19:53
PlayStation 5 konsola Sony
2380V

PS5 zaoferuje pomoc w grach. Twórca Oddworld zdradził niespodziankę Sony

PS5 zaoferuje funkcję, która może pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę wielu graczy. Firma zadbała o technologię dla pomocy użytkownikom – wstępne informacje o propozycji zdradził Lorne Lanning. Twórca Oddworld może mieć problemy.

W maju miałem okazję wspomnieć na portalu o ciekawym patencie. Sony zadbało o „interaktywne widgety”, które pozwolą szybko przeskoczyć pomiędzy poszczególnymi zakładkami. Funkcja ma również drugie zadanie – umożliwi deweloperowi udzielać graczom porad, które zostaną wyświetlone na ekranie.

Większość naszych czytelników pewnie zapomniało o tej opcji, ale właśnie o tej technologii wspomniał Lorne Lanning. Twórca Oddworld potwierdził, że Sony zadbało o „społeczne rzeczy”, które są wbudowane w PlayStation 5 i choć deweloper próbował być bardzo ostrożny w tym, co mówi, to w zasadzie potwierdził zaimplementowanie wspomnianej wcześniej technologii.

PS5 zaoferuje pomoc w grach

Zdaniem dewelopera Sony zadbało o „bardzo inteligentną” funkcję, która cały czas monitoruje rozgrywkę graczy i jeśli użytkownik ma problemy – może otrzymać podpowiedź. Programiści pracujący na PS5 mogą wykorzystać sytuację i zaoferować graczom poradnik, który będzie wdrożony w system i grę. Wszystko zostanie wyświetlone w odpowiednim momencie – gdy przykładowo gracz nie będzie sobie radził z bossem lub z zagadką logiczną.

Lorne Lanning potwierdził także, że gracze będą mogli przygotowywać swoje „porady”, które następnie zostaną przedstawione znajomym. Twórca ujawnił, że technologia jest rozszerzona na „inne sieci, innych ludzi, inne informacje zwrotne”, a całość przedstawi graczom „szczegóły o tym, jak lepiej grać w grę, jak inni ludzie mogą grać lub rozwiązać ten problem”.

Tutaj warto przypomnieć, że DualSense od PS5 nie posiada przycisku „Share” a zamiast tego umieszczono „Create” – to niby drobna zmiana, ale właśnie spowodowana opcją tworzenia między innymi podpowiedzi. Te szczegółowe porady (według patentu to może być tekst lub filmik) mogą pojawić się na ekranie w widgetach.

Brzmi to nieźle? Na pewno tak, ale musicie również wiedzieć, że gracze w swoim czasie informowali o inteligentnych mikrotransakcjach. Klienci PS5 mogliby podczas rozgrywki poprosić o płatną pomoc i przykładowo otrzymają dodatkową broń, by pokonać bossa. Nie wiemy, czy również ta opcja została dodana, ale jak widać PlayStation 5 będzie nam pomagać w rozgrywce.

Źródło: https://www.psu.com/news/oddworld-creator-hints-at-sonys-huge-ps5-social-plans/

Tagi: playstation 5 ps5 sony