Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2020 14:01
Uragun Steam
970V

Uragun do wypróbowania za darmo. Twórcy zapraszają na ostrą zabawę

Jeszcze w tym roku Uragun trafi na pierwszą platformę i twórcy są bardzo pewni swego. Właśnie zaprezentowali kolejną wersję demonstracyjną, która ma przekonać fanów do ich „hardkorowego top down shootera”. Gra zmierza na PC oraz konsole.

Uragun zostało zapowiedziany w październiku ubiegłego roku, a kwietniu deweloperzy zaprezentowali arsenał. Teraz jednak możemy nie tylko oglądać zwiastuny, a zagrać w najnowszą wersję demonstracyjną. Twórcy są przekonani, że zaoferowany wycinek przekona niezdecydowanych do ich top down shootera.

Deweloperzy za pomocą najnowszej demonstracji zaprezentują graczom podstawowe mechaniki, a jednocześnie pozwalają wypróbować szeroki arsenał – między innymi działo grawitacyjne. Podczas rozgrywki będziemy odbijać port w Barcelonie z rąk wrogiego SI.

„Najnowsze demo stanowi jedynie fragment gry będący zapowiedzią naszego autorskiego systemu walki, ale już teraz stężenie akcji na metr kwadratowy jest porażające. Gracz z miejsca zostaje rzucony w wir walki i chcąc przetrwać musi podejmować instynktowne decyzje w mgnieniu oka. Uragun to ciągłe eksperymentowanie z arsenałem i nacisk na tworzenie zabójczych kombosów. To wyjątkowa gra, w której coraz bardziej przypieramy gracza do ściany dając mu zarazem potężny arsenał, którego efektywność i moc zależą w dużej mierze od sprytu i kreatywności gracza, więc gorąco zachęcam do spróbowania swoich sił w walce z hordą bezwzględnie skutecznej SI.” – powiedział Mariusz Leśniewski, Creative Director.

Uragun to wymagająca gra akcji w ujęciu top-down z progresją w stylu rogue-lite, której choć nie sprawdzimy w tym wycinku, to jednak autorzy podkreślają, że mają nam jeszcze wiele do zaoferowania. W grze wskoczymy w wielkiego mecha i będziemy siać postrach podczas walk ze zróżnicowanymi hordami przeciwników.

Tytuł zmierza aktualnie na PC (Wczesny Dostęp) i zadebiutuje pod koniec roku, ale w 2021 roku odbędzie się premiera na konsolach. Patrząc na sytuację na rynku – możemy podejrzewać, że autorzy zaoferują grę na dwóch generacjach.

Uragun sprawdzicie na Steam.

Źródło: Informacja prasowa: Kool2Play

Tagi: demo Kool2Play Steam Uragun