Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.08.2020 21:06
Xbox Series X i Xbox Series S
5685V

Xbox Series X i Xbox Series S. Specyfikacja next-genowych konsol Microsoftu

Microsoft wciąż nie zdążył zaprezentować Xboksa Series S, ale redakcja TweakTown przedstawiła już niemal kompletne szczegóły sprzętu. Jedyną niewiadomą potwierdził Tom Warren i tym samym poznaliśmy pełną specyfikację prawdopodobnie najsłabszego i najtańszego next-gena.

O wizji przygotowania dwóch konsol nowej generacji słyszymy od wielu miesięcy, ale tak naprawdę wciąż czekamy na pełną prezentację Xboksa Series S. Microsoft dotychczas skupił się na pokazaniu możliwości Xboksa Series X, ale „tańszy next-gen” ma zostać ujawniony w następnych tygodniach.

Według najnowszych informacji zebranych przez redakcje TweakTown, Xbox Series S charakteryzuje się mniejszą o 61% liczbą jednostek obliczeniowych od Xboksa Series X. W rezultacie konsola ma oferować rozgrywkę w rozdzielczości 1440p i 60 klatkach na sekundę. Korporacja zdecydowała się na niestandardowy układ, którego sercem będzie potężny procesor (XSX i XSS otrzymają to samo CPU), ale karta graficzna będzie znacznie słabsza – Xbox Series X zaoferuje 12 teraflopów mocy obliczeniowej, a Xbox Series S tylko 4 TF.

Różnice dostrzeżemy także w pamięci RAM (16GB vs. 10GB), a według TweakTown – Xbox Series S nie będzie zawierał napędu, ale otrzyma szybki dysk SSD – ograniczenia mają sprawić, że konsola będzie znacznie tańsza.

Mimo różnic w mocy, Xbox Series X i Xbox Series S mają dzielić bibliotekę gier. Nie jest to specjalnie zaskakujące biorąc pod uwagę, że Microsoft zamierza również wspierać aktualną generację. Już wcześniej pojawiły się przecieki, według których XSS pomimo słabszego GPU otrzyma między innymi wsparcie ray tracingu oraz szereg funkcji zarezerwowanych dla nowej generacji.

TweakTown przedstawiło rozbudowaną tabelę, ale w szczegółach zabrakło istotnego detalu, który przedstawił Tom Warren – dziennikarz The Verge.

Xbox Series X i Xbox Series X specyfikacja

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/74582/new-xbox-series-specs-gpu-is-61-weaker-than-with-20cus/index.html

Tagi: Microsoft Xbox xbox series s xbox series x