Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2020 14:19
Xbox i PlayStation loga
5578V

Xbox Series S ma kosztować połowę ceny Xboksa Series X. Microsoft chce postawić na agresywną strategię

Cena konsol nowej generacji wciąż pozostaje zagadką, ale od czasu do czasu pojawiają się przecieki lub na ten temat wypowiadają się informatorzy. Widzieliśmy już abstrakcyjne ceny next-genów, ale według najnowszych doniesień: Microsoft w lipcu przedstawi bardzo agresywną strategię opartą na niskich cenach Xboksa Series X i Xboksa Series S.

Ile może kosztować nowa generacja? Na to pytanie wciąż nie znamy oficjalnych informacji. W ostatnich dniach pojawiły się przecieki z Play-Asia oraz Amazonu, a w sprawie PS5 wypowiedział się nawet były szef marketingu Xboksa, jednak wciąż brakuje nam finalnych konkretów od producentów.

Xbox Series S ma kosztować zaledwie „połowę ceny Xboksa Series X”

Teraz w sprawie ceny nowej generacji wypowiedział się Eastmen – informator związany z amerykańską korporacją. Jego zdaniem lipiec będzie niezwykle ważny dla Microsoftu, ponieważ firma chce pokazać swoją „agresywną strategię”, która będzie opierać się na założeniach znanych z platform streamingowych. Microsoft biorąc przykład z Netfliksa chce zdobyć, jak największą liczbę odbiorców, nawet mając dopłacać sporo do urządzeń, by następnie powiększać bazę klientów Xbox Game Pass. Zespół Phila Spencera patrzy na nową generację w prosty sposób – pozwoli ona zwiększyć liczbę klientów usługi, na której Microsoft chce oprzeć swoje działanie.

Zdaniem informatora, Microsoft jest gotowy rzucić wszystko na jedną kartę i jeśli Sony zapewni PS5 za 500/600 dolarów (bez napędu/z napędem), to Spencer może zaoferować Xboksa Series X za 400/500 dolarów, a Xboksa Series S nawet za 200 dolarów. Microsoft jest podobno przygotowany, by rozpocząć nową generację od 400 dolarów – nawet jeśli firma będzie sporo dopłacać do każdego urządzenia.

Xbox Series S ma być „kluczem” do nowej generacji, bo choć sprzęt będzie słabszy od PlayStation 5 i Xboksa Series X, to jednak jego cena ma zachęcać do sięgnięcia po propozycję. Klienci nie powinni mieć też oporów, by dorzucić na listę stałych zakupów Xbox Game Pass, które stale otrzymuje ciekawe gry.

Zaznaczam, że nie jest to oficjalna wiadomość, ale wszystkie szczegóły w tym temacie zostaną ujawnione w następnych tygodniach.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-s-lockhart-half-price-series-x

Tagi: cena microsoft playstation 5 PS5 sony Xbox xbox series s xbox series x