Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.08.2020 11:56
Eiyuden Suikoden
644V

Spadkobierca Suikodena z ogromnym wsparciem fanów. Eiyuden Chronicle bije rekordy na Kickstarterze

Fani Suikodena i japońskich RPG-ów nie zawiedli. Na Kickstarterze Eiyuden Chronicle zebrano już rekordową sumę w kategorii japońskich tytułów sponsorowanych przez graczy.

Duchowy spadkobierca Suikodena cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Kickstarterze. Eiyuden Chronicle zebrało już ponad 3,1 mln dolarów w trakcie akcji, która zakończy się dopiero za 11 dni.

Yoshitaka Murayama, autor pierwszych dwóch Suikodenów, które uważane są przez wielu za najlepsze jRPG-i w historii, chwali się wynikiem, przypominając, że mamy tu do czynienia z rekordem, jeśli chodzi o japońskie przedsięwzięcia.

"Eiyuden Chronicle jest obecnie najhojniej wspieranym projektem tworzonym przez Japończyków w historii. Wiele osób pisze na mediach społecznościowych, że to pierwszy Kickstarter, który wsparli" - napisał Murayama, który przewodzi tworzeniu Eiyuden Chronicle.

Dzięki wsparciu fanów wiemy już, że w Eiyuden Chronicle zwerbujemy ponad 105 postaci i że w grze pojawi się szereg minigierek i atrakcji, takich jak agencja detektywistyczna w fortecy naszej armii, restauracja i inne motywy, które z pewnością pamiętają fani Suikodenów. W grze nie zabraknie też wielkich batalii ze smaczkiem strategicznym.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-18-eiyuden-chronicle-breaks-kickstarter-record-as-it-soars-past-usd3m

Tagi: Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes Rabbit Rabbit & Bear Studios