Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.08.2020 11:11
Genshin Impact data premiery
1332V

Genshin Impact. Śliczna gra, nazywana klonem Breath of the Wild, z datą premiery

Genshin Impact wywoływał w zeszłym roku niesamowite emocje wśród fanów Zeldy i Switcha (jeden gracz rozbił nawet w geście protestu swoją konsolę, o czym pisaliśmy tutaj). Obecnie kontrowersje wokół tytułu się jednak wyciszyły.

Gracze zauważyli, że oprócz podobieństw do ostatniego wydania serii The Legend of Zelda, Genshin Impact ma też własne pomysły na gameplay. Chiński tytuł stawia przede wszystkim na szybkie przełączanie się między postaciami, które posługują się magią, co stanowi odskocznię od stylu zabawy w Breath of the Wild.

Po długim oczekiwaniu chińskie studio miHoYo ogłosiło, że Genshin Impact trafi do dystrybucji na PC oraz smartfony z iOS i Androidem dokładnie 28 września 2020 r. Trochę później - "na jesieni 2020 roku" tytuł zostanie zaoferowany na PS4. Deweloperzy z Państwa Środka planują również stworzyć konwersję Genshin Impact na Switch. W tym przypadku możliwe, że do premiery dojdzie jednak dopiero w 2021 roku - switchowa edycja gry nie dorobiła się jeszcze okienka wydawniczego.

Zainteresowani gracze zachęcani są już do rejestrowania się na oficjalnej stronie gry. Za rejestrację wydawane będą bonusy i surowce do wykorzystania w grze.

Deweloperzy potwierdzili, że w grze znajdziemy tryb kooperacyjnej zabawy. Przypominam, że Genshin Impact był jednym z tytułów z PS4, prezentowanych na ostatnim State of Play przez Sony.

Tagi: Genshin Impact miHoYo