Genshin Impact wywołało wściekłość fanów Zeldy. Zniszczone PS4 Pro w geście protestu

News
5980V
Genshin Impact wywołało wściekłość fanów Zeldy. Zniszczone PS4 Pro w geście protestu
Bartosz Dawidowski | 08.08.2019, 12:38

Genshin Impact zmierzające na PS4 było tytułem, który wywołał największe zamieszanie na ChinaJoy 2019. Nie tylko dlatego, że gra prezentuje się naprawdę ładnie i obiecująco...

Genshin Impact, prezentowane w trakcie targów ChinaJoy 2019, stało się wrogiem publicznym numerem 1 wśród chińskich fanów The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wszystko w związku z tym, że wg fanów gra zbyt mocno przypomina dzieło Nintendo i jest plagiatem.

Demo gry z ChinaJoy wywołało gniew posiadaczy Nintendo Switch, którzy wykonywali obraźliwe gesty w kierunku stanowiska z demem Genshin Impact, któremu patronowało Sony.

Jeden z graczy nie ograniczył się do prężenia środkowego palca, tylko wyciągnął swój egzemplarz PS4 Pro z plecaka i... rozbił go o ziemię przy stanowisku z Genshin Impact. Wszystko rzekomo w proteście przed działaniami Sony, które finansując autorów Genshin Impact, promuje negatywne stereotypy o Chinach.

Czy Genshin Impact jest faktycznie plagiatem zostawiam was do osądzenia (faktycznie w grze trudno nie zauważyć wielu inspiracji Breath of the Wild). Trzeba przyznać, że ten chiński tytuł z wielkim, otwartym światem, wygląda zadziwiająco dobrze jak na produkcję małego, nieznanego studia. Premierę zaplanowano na 2020 rok.

Warto sprawdzić:

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych