Iza Łęcka Iza Łęcka 18.08.2020 09:31
Bloober Team dwie gry na jednej grafice
858V

Bloober Team przymierza się do przejęcia lub fuzji. Twórcy Blair Witch wybrali firmę doradczą

Powraca temat przejęcia Bloober Team przez zewnętrzną firmę. Krakowskie studio specjalizujące się w horrorach potwierdziło wybranie doradców do obsługi procesu M&A. Nic nie zostało jeszcze sfinalizowane, choć deweloperzy wciąż mogą trafić pod skrzydła większego partnera.

Od miesięcy pojawiają się plotki o przejęciu dużego studia z Polski przez Microsoft. Amerykańska korporacja wciąż nie pokusiła się o przedstawienie nowego zespołu, mimo to sytuacja rozgrywająca się w polskiej branży gier obserwowana jest przez coraz większe grono. Bloober Team już w czerwcu potwierdził wybór wstępnej listy doradców do obsługi potencjalnego procesu M&A. Deweloperzy z niezwykłą dbałością podchodzą do procesu fuzji lub przejęcia.

Po dwóch miesiącach Bloober Team ogłosił specjalistów, którzy pomogą w potencjalnym procesie M&A. W drugiej turze negocjacji znajdowało się sześć firm, ale Krakowianie wybrali Juno Capital – jest to amerykański bank inwestycyjny zajmujący się szeroko pojętą rozrywką interaktywną. Juno Capital obsługuje między innymi Gearbox Software oraz Niantic.

– Juno Capital od początku był uznawany za jednego z faworytów w naszym procesie selekcji partnera głównego. Doświadczenie we współpracy ze światowej klasy producentami oraz niezwykły profesjonalizm, jakim cechuje się ten doradca w procesie M&A sprawiły, że podejmując decyzję nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Nie bez znaczenia był fakt, że znamy się od wielu lat. Polscy partnerzy to z kolei liderzy rynku, z którymi również mamy wspólną historię – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Bloober przy wdrażaniu opcji strategicznych. Polska branża gier jest coraz częściej wskazywana jako jedno z najważniejszych miejsc, w którym powstają produkty interaktywne światowej klasy. Nasze partnerstwo z Trigonem zapewni Bloober team najlepszą możliwą pomoc doradczą na poziomie lokalnym i międzynarodowym – podkreśla David Chang, Partner w Juno Capital.

Musimy zaznaczyć, że jakiekolwiek przejęcie lub fuzja nie zostały jeszcze sfinalizowane, a ów proces może nieco potrwać, zatem Bloober Team musi zadbać o własne interesy, mając pewność, że wszystko odbędzie się w należytych warunkach.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/bloober-team-wybral-doradcow-do-obslugi-potencjalnego-procesu-ma,akcje,272844

Tagi: Bloober Team fuzja Microsoft przejęcia