Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2020 17:40
Xbox Game Studios
2276V

Microsoft faktycznie przejął polskie studio? Powracają plotki o inwestycji w Polsce

W grudniu ubiegłego roku świat obiegła wiadomość, według której Microsoft wybrał się do Polski na zakupy. Szczegóły nie zostały w żaden sposób potwierdzone, ale już wkrótce mamy otrzymać oficjalną informację. Według plotki: przyłączenie nowego zespołu do rodziny Phila Spencera odbędzie się w lipcu.

Lipiec będzie bardzo ważny dla Microsoftu. Wtedy to korporacja przedstawi gry first-party zmierzające na nową generację. Na pokazie zobaczymy między innymi Halo Infinite, ale tytuł 343 Industries to podobno dopiero początek.

Według najnowszej plotki, na imprezie będziemy świadkami jeszcze jednego ważnego wydarzenia: Microsoft ma oficjalnie powitać w swoim zespole polskie studio. Jeden z informatorów wypowiedział się na temat dwóch konsol nowej generacji od korporacji z Redmond i faktycznie Amerykanie posiadają dwa urządzenia, a są nawet skłonni „ponieść dużą stratę na każdej jednostce”.

Następnie pojawiła się wiadomość o powiększeniu Xbox Game Studios:

„Co więcej, słyszałem, że Microsoft starał się pozyskać kilka zespołów i udało mu się kupić jedno z największych polskich studiów, co również zostanie ogłoszone w lipcu.”

Nie jest to w żaden sposób potwierdzona wiadomość, na szczegóły musimy oczywiście zaczekać, ale warto przypomnieć, że już w grudniu pojawiły się informacje, według których Microsoft pojawił się w Polsce na zakupach. Temat nie był kontynuowany, jednak byłaby to na pewno ciekawa sytuacja.

Źródło: Żbiku za https://www.resetera.com/threads/wccftech-rumor-lockhart-will-be-half-the-price-of-the-series-x-series-x-prepared-to-be-400-july-event-will-be-a-%E2%80%9Cnight-of-mic-drops%E2%80%9D.229828/page-18#post-37296490

Tagi: Microsoft Xbox Game Studios Xbox One Xbox Series X