Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.08.2020 12:47
Majora's MAsk animacja
728V

The Legend of Zelda: Majora's Mask inspiracją dla ślicznego filmiku od jednego z autorów God of War

Pamiętacie piękny fanowski film, inspirowany The Legend of Zelda: Majora's Mask z 2016 roku? Po wielu latach autor tego dzieła powrócił do tematu Majora's Mask!

Cordell Felix znów sięgnął po motyw z kultowej marki The Legend of Zelda. Mężczyzna, który pracował jako artysta tworzący środowisko m.in. w w takich tytułach jak God of War (2018) i Borderlands Remaster (w ramach outsourcingu) zabrał się ponownie za temat The Legend of Zelda: Majora's Mask. Pierwszy, rewelacyjny filmik, poświęcony tej grze Cordell Felix stworzył już w 2016 roku.

Tym razem deweloper w ramach fanowskiego przedsięwzięcia (i popisu swoich umiejętności) wykorzystał Unreal Engine 4 oraz technologię Quixel Megascans. Filmik "Majora's Mask", który nawiązuje oczywiście do kultowej Zeldy z 2000 roku możecie obejrzeć poniżej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że rzeczona gra wydana na Nintendo 64 (3 lata później na GameCubie a w 2015 roku w formie remake'a na 3DS-ie) uważana jest po dziś dzień za jedną z najwspanialszych gier w serii The Legend of Zelda. Tytuł zachwycił fanów mrocznym klimatem i designem poziomów.

"Filmik opowiada o tym, co dzieje się z Maską setki lat po tym jak zabrakło już Happy Mask Salesmana, który ochraniał przedmiot. Cały film został wyrenderowany w czasie rzeczywistym w Unreal Engine 4. Środowisko zostało zbudowane w oparciu o Quixel Megascans.

Poprzednie dzieło Cordella Felixa, o którym donosiliśmy w 2016 roku, poświęcone Majora's Mask, możecie sprawdzić poniżej.

Tagi: major's mask Nintendo The Legend of Zelda: Majora's Mask zelda