Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.08.2020 16:37
SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated 1 milion kopii
872V

SpongeBob SquarePants: Battle For Bikini Bottom Rehyrdrated rozeszło się w milionie egzemplarzy!

Odświeżone wersje zapomnianych gier sprzed lat uzyskują niekiedy zaskakująco dobre rezultaty. Mimo, iż chyba nikt nie dawał SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated wielkich szans na podbój rynku, gracze pokazali co o tym myślą.

Na porządną grę z prawdziwego zdarzenia SpongeBob Kanciastoporty musiał czekać tak naprawdę niemalże 17 lat, bo od czasów wydania oryginalnego Battle for Bikini Bottom.

Wydany 23 czerwca remaster okazał się być naprawdę bardzo dobrą pozycją i jedną z najciekawszych niespodzianek tak zwanego branżowego sezonu "ogórkowego". Z oficjalnego raportu finansowego grupy Embracer Group wynika, że w przeciągu nieco ponad miesiąca SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated zakupiło ponad 1 milion graczy z całego świata, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem jak na platformówkę liczącą prawie 17 lat!

Dla porównania wydany w 2003 roku znalazł 710 tysięcy nabywców w wersji na Game Boy Advance i 880 tysięcy na PlayStation 2 - na Xboksie i GameCubie wyniki te były znacznie mniejsze.

Źródło: https://www.dualshockers.com/spongebob-squarepants-battle-for-bikini-bottom-rehyrdrated-one-million-sold/
https://embracer.com/wp-content/uploads/2020/08/Embracer-Group-AB-publ-Interim-Report-FQ1-FY20-21.pdf

Tagi: Purple Lamp Studios SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated THQ Nordic