Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.08.2020 09:22
Control
852V

Control bez umierania. Remedy ułatwia rozgrywkę nowym trybem

Remedy dodało do Control Assist Mode, który oddaje do dyspozycji gracza wiele interesujących funkcji.

Jak już dobrze wiemy, Control ominie darmowy upgrade na PS5 i XSX. Remedy postanowiło wydać swoją własną next-genową wersję, co spotkało się z ogromną krytyką. Fińscy deweloperzy, aby odzyskać sympatię graczy, zaczęli aktualizować swoją najnowszą produkcję, wdrażając pożądane przez społeczność funkcje. Jedną z nich była nieśmiertelność.

Nie ulega wątpliwości, że punkty kontrolne w Control były źle zaprojektowane. Czasami zdarzało się, że dwa save pointy były obok siebie, a innym razem musieliśmy przebijać się przez wrogów ponad 30 minut, aby dotrzeć do owego punktu. Śmierć oznaczała oczywiście powrót do ostatniego checkpointu, co bulwersowało wielu nabywców owej produkcji.

Remedy dodało Assist Mode, który udostępnia wiele opcji. Gracze mogą teraz wybrać, ile Jesse, główna bohaterka gry, będzie zadawać obrażeń, jak szybko będzie ładować się jej serwobroń, jak szybko będzie regenerowała się energia, a także czy będzie w ogóle umierać. Deweloperzy dodając ów tryb mówią, że chcą, aby każdy nabywca Control mógł przeżyć historię tak, jak sobie tego zażyczy. 

Warto przypomnieć, że Alan Wake powrócił do Control w najnowszym rozszerzeniu zatytułowanym AWE. Tutaj możecie obejrzeć kilkuminutowy gameplay z rzeczonego DLC.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/08/15/control-game-assist-mode-details/

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment