Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 15.08.2020 09:03
AC Origins
1919V

Assassin's Creed Valhalla. Dyrektor kreatywny gry zwolniony przez Ubisoft

Ashraf Ismail, czyli były dyrektor kreatywny Assassin's Creed Valhalla, został oficjalnie zwolniony z Ubisoftu po „poufnym dochodzeniu”.

W drugiej połowie czerwca bieżącego roku, Ashraf Ismail, czyli dyrektor kreatywny nadchodzącej części Assassin's Creed, zrezygnował z pracy nad swoim „ukochanym projektem” ze względu na problemy osobiste. Deweloper wspominał, że jego życie, jak i jego bliskich się zawaliło.

Były dyrektor kreatywny od tego czasu nie pojawiał się w studiu w Ubisofcie, bowiem francuska firma prowadziła „poufne dochodzenie”. Jak można się domyślić, znaleziono wiele dowodów obciążających Ismaila, co wiązało się ze zwolnieniem dewelopera. W notce przesłanej do pracowników firmy możemy przeczytać:

W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez firmę ustalono, że zatrudnienie Ashrafa w firmie Ubisofcie musiało zostać zakończone. Nie możemy podać żadnych szczegółów dotyczących tegoż poufnego dochodzenia.

Tak więc główne szychy w Ubisofcie rozwiązały umowę o pracę z ojcem takich tytułów jak Assassin's Creed IV: Black Flag czy Assassin's Creed: Origins od razu po otrzymaniu wiadomości. 

Warto przy tym wszystkim wspomnieć, że to nie pierwsze duże zwolnienie u Francuzów - niecały miesiąc temu pozbyto się Serge Hascoeta, który, jak wspominał Jason Schreier, blokował utalentowanych pracowników usuwając ich innowacyjne pomysły na gry.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/08/14/ashraf-ismail-fired-ubisoft/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft