Total War Saga Troy z ogromnym zainteresowaniem. Twórcy potwierdzili liczbę bezpłatnych pobrań

Gry
1476V
Total War Saga Troy z ogromnym zainteresowaniem. Twórcy potwierdzili liczbę bezpłatnych pobrań
Wojciech Gruszczyk | 14.08.2020, 21:28

Creative Assembly podsumowało promocję, dzięki której wszyscy gracze mogli przez 24 godziny pobrać za darmo Total War Saga Troy. Tytuł cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem i deweloperzy nie ukrywają, że liczba pobrań przekroczyła ich oczekiwania.

Premiera Total War Saga Troy odbyła się wczoraj i od razu byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Creative Assembly skorzystało z oferty Epic Games i strategia będzie nie tylko dostępna w Epic Games Store przez rok, ale w dodatku klienci sklepu mogli przez 24 godziny odebrać tytuł za darmo.

W pierwszą godzinę Total War Saga Troy zostało pobrane przez milion graczy, a według ostatecznych informacji – z oferty skorzystało 7,5 mln entuzjastów rozgrywki na PC. Twórcy nie spodziewali się takiego zainteresowania:

„Byliśmy optymistami, ale nie mogliśmy przewidzieć takiego poziomu ekscytacji. Wspaniale było pracować z firmą Epic nad udostępnieniem tego zupełnie nowego wydania za darmo. Teraz możemy powitać tak wielu fanów strategii - nowych i starych - aby doświadczyli oni tej niesamowitej sagi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi” – powiedział Rob Bartholomew, dyrektor ds. produktu

Deweloperzy wyjaśnili również, dlaczego zdecydowali się skorzystać z oferty Epic Games. Creative Assembly na początku nie było pewne, czy roczna ekskluzywność dla Epic Games Store to dobra decyzja, ale autorzy zdecydowali się traktować tę grę jako inwestycję.

Creative Assembly nie tylko zyskało wielu nowych odbiorców, którzy w przyszłości mogą kupić kolejne części serii, jednak pozyskane pieniądze pozwolą na rozbudowę IP. Twórcy zamierzają zainwestować znaczące pieniądze w to uniwersum i właśnie w tym pomoże umowa z Epic Games.

„Być może nie od razu zauważycie duże zmiany, ale jesteśmy przekonani, że z czasem będziecie je dostrzegać – i gwarantujemy, że dzięki temu możliwe jest wiele zakulisowych rzeczy, których inaczej nie mielibyśmy szansy dokonać. Niektóre z nich są długofalowe - ale są też krótkoterminowe korzyści dla Was i dla nas”

Pamiętajcie, że na Epic Games możecie nadal odebrać dwie gry za darmo.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-08-14-a-total-war-saga-troys-free-launch-on-the-epic-games-store-claimed-by-7-5m-players

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper