Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2020 17:20
Horizon Zero Dawn Tryb Ziemniaka
3190V

Horizon Zero Dawn na PC z pierwszą aktualizacją. Twórcy naprawiają tryb ziemniaka

Horizon Zero Dawn trafiło na komputery osobiste, ale jakość produkcji odbiegała od standardów Sony. Twórcy już kilka dni temu zapowiedzieli prace nad pierwszą aktualizacją, która trafiła na serwery. Jej zadaniem jest między innymi usunięcie „trybu ziemniaka”.

Horizon Zero Dawn zaprasza graczy do fantastycznego świata, ale pomimo dobrej sprzedaży na PC, tylko nieliczni klienci mogli liczyć na rozgrywkę w satysfakcjonujących warunkach. Nawet posiadacze mocnych sprzętów (AMD Ryzen 9 3900X, GeForce RTX 2080 Super WF OC 8GB GDDR6, 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black) mierzyli się z „trybem ziemniaka”.

Jak to wygląda możecie zobaczyć poniżej. Część tekstur nie mogły się doczytać, inne rozjeżdżały się po ekranie, w wielu scenach gracze nie mogli liczyć nawet na 30 klatek na sekundę, a cały czas ekran potrafił wyraźnie przystanąć. Powiedzmy sobie szczerze – nie tak powinna wyglądać produkcja AAA w 2020 roku, gdy jej konsolowe wydanie działało bardzo dobrze.

Twórcy dzisiaj wydali łatkę 1.01, która zajmuje się naprawieniem crashów, usunięto problem ze spowalnianiem rozgrywki, deweloperzy wyeliminowali bugi uniemożliwiające zapis oraz wykonywanie screenów, czy też właśnie naprawili błąd z oprawą, który występował u niektórych graczy.

Studio podkreśla, że wciąż zbiera dane i będzie nadal ulepszać Horizon Zero Dawn, który po prostu źle działa na niektórych konfiguracjach sprzętowych. Poniżej możecie sprawdzić, jak taka sytuacja wygląda w ekstremalnych warunkach.

Źródło: https://wccftech.com/horizon-zero-dawn-pc-patch-1-01-notes/

Tagi: Guerrilla Games horizon zero dawn Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna PlayStation Mobile (Win) SIE (PS4) Sony Interactive Entertainment