Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2020 20:30
Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna PC
1081V

Horizon Zero Dawn z bardzo dobrym wynikiem na PC. Playtracker podaje świetną ciekawostkę

Jeśli wyniki Horizon Zero Dawn mają wpływ na decyzje dotyczące przeniesienia kolejnych gier z PlayStation 4 na PC, to gracze mogą szykować się na kolejne mocne produkcje Sony. Rezultaty przedstawione przez Playtracker i Steamspy potwierdzają duży sukces gry.

Horizon Zero Dawn trafiło na komputery osobiste w słabszej formie od Death Stranding, ale nawet w tej sytuacji wielu graczy chciało zapoznać się z produkcją stworzoną pierwotnie wyłącznie na PlayStation 4. Sony nie podało jeszcze wyników sprzedaży, ale nieoficjalne dane zwiastują duży sukces.

Według Steamspy w zaledwie 4 dni aż 426 tysięcy graczy zdecydowało się kupić Horizon Zero Dawn na Steam. Informacje SteamSpy nie są bardzo dokładne, więc warto również spojrzeć na informacje przedstawione przez Playtracker – witryna informuje o sprzedaży na poziomie 200-500 tysięcy egzemplarzy.

Ten drugi serwis zdradza również dużą ciekawostkę: aż 35% graczy Horizon Zero Dawn na PC wcześniej grało w ten tytuł na PlayStation 4 lub PlayStation 4 Pro. To naprawdę duży współczynnik, który pokazuje, że fani PlayStation postanowili zapoznać się z odświeżonym wydaniem znanej opowieści.

Guerrila Games musi teraz zająć się ulepszeniem Horizon Zero Dawn, a produkcja po kilku aktualizacjach może osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Już teraz Sony powinno z zadowoleniem patrzeć w kierunku Steam – jeśli plotka zostanie potwierdzona i Sony chce za pomocą portów z PlayStation 4 zachęcać graczy do PlayStation 5 i nowych odsłon znanych hitów, to przygoda Aloy może okazać się idealnym przykładem, że ta strategia ma sens.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/horizon-zero-dawn-has-sold-between-200k-500k-copies-on-pc-35-from-ps4-double-dippers/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna PlayStation Mobile (Win) SIE (PS4)