Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2020 14:42
Lazlow Jones
2255V

GTA straciło kolejnego ojca. Lazlow Jones odszedł z Rockstar Games po blisko 20 latach

Rockstar Games opuścił kolejny weteran. Lazlow Jones przez prawie 20 lat rozwijał między innymi serię GTA, ale postanowił zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. To kolejny czołowy deweloper, który opuszcza firmę w ostatnich latach.

Od lat czekamy na GTA 6, ale podobno najnowsza produkcja wciąż znajduje się we wczesnej fazie projektowania. Nie wiemy, kiedy możemy liczyć na premierę, ale w grze powinno zabraknąć Lazlowa Jonesa – weteran Rockstar chętnie wcielał się w kolejnych bohaterów w wielu częściach serii. Lazlow pojawił się w między innymi GTA 3, ale jego największą rolę widzieliśmy w GTA 5, gdzie został gospodarzem Fame or Shame. Ostatnio otrzymał nawet małą rolę w rozszerzeniu After Hours dla GTA Online.

Lazlow Jones pracował dla Rockstar przez blisko 20 lat – był jednym z reżyserów, scenarzystów czy też producentów dla Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Bully, Max Payne, Midnight Club i innych projektów studia. Przez prawie dwie dekady zyskał świetną pozycję w firmie i był jednym z współprzewodniczących działu produkcji. To on odpowiadał za kreatywne treści audio i wideo, a w trakcie rozwijania największych hitów bardzo blisko współpracował z Danem Houserem.

Podczas swojej kariery stworzył także zespoły pisarzy, producentów, grafików, animatorów, artystów filmowych i montażystów, a następnie był kierownikiem kolejnych ekip. Jego zespoły rozwijały między innymi zwiastuny, którymi zachwycali się gracze z całego świata.

Lazlow Jones odszedł z Rockstar i pracuje teraz nad kilkoma projektami dla Disneya oraz platformy Netflix. Ma też okazję współpracować jako konsultant z niepotwierdzonym studiem nad grą wideo.

Jest to kolejna czołowa osoba, która zdecydowała się w ostatnim czasie opuścić Rockstar. Wcześniej z firmy odeszli między innymi wspomniany Dan Houser oraz Leslie Benzies.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/another-senior-grand-theft-auto-veteran-has-left-rockstar/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar North