Iza Łęcka Iza Łęcka 14.08.2020 10:50
PS5 oczami szefa marki Xbox
3155V

PS5 oczami szefa marki Xbox. Phil Spencer chwali konstrukcję PlayStation 5

Sony i Microsoft zdecydowały się na nietypowe bryły konsol nowej generacji – podczas ostatniego wywiadu Phil Spencer skomentował design konkurencyjnej platformy. Szef marki Xbox nie ukrywał, że doskonale zna powód przygotowania przez Japończyków tak okazałego urządzenia.

Przełożenie premiery Halo Infinite okazało się niemałym wyzwaniem dla przedstawicieli Xboksa. Phil Spencer przeprosił graczy za problemy gry, w zamian nieco wspominając o planie dostarczenia na premierę Xboksa Series X kolejnych produkcji – tytuły trafią do graczy za sprawą usługi Xbox Game Pass.

Przedstawiciel Microsoftu wypowiedział się o chłodzeniu Xboksa Series X, ale miał również okazję skomentować projekt przygotowany przez Sony. Spencer zaznaczył, że doskonale rozumie trudności w projektowaniu next-genowego urządzenia, gdyż obydwie konsole są bardzo mocne:

„Chłodzenie konsol – przez moc i zużycie energii – stanowi prawdziwe wyzwanie dla tej generacji. Mówimy o sprzętach z CPU i GPU, które w rzeczywistości są naprawdę potężnymi maszynami.”

W rozmowie podkreślono, że PlayStation 5 pracuje z wyższym taktowaniem zegara względem Xboksa Series X i po prostu wytwarza więcej ciepła, choć szef marki Xbox podkreślił, że „to nie jest problemem Sony”.

Projekt PS5 przypadł do gustu przedstawicielowi Microsoftu, który kolejny raz zaznaczył, że jego korporacja koncentruje się na innej strategii:

„Podoba mi się ten projekt. Bardzo szanuję to, co robią zespoły PlayStation. Ale oni zastosowali inną obudowę niż my, a to stwarza specyficzne wyzwania projektowe, by zapewnić odpowiednie chłodzenie sprzętu. To jest problemem dla obu [naszych firm-red.], ale nie jest żadnym zaskoczeniem. [Po prostu-red.] przyjęli inne podejście niż my.”

Źródło: https://venturebeat.com/2020/08/13/xbox-boss-on-the-phyiscs-of-the-playstation-5s-design/

Tagi: Microsoft Phil Spencer playstation 5 ps5 sony