Iza Łęcka Iza Łęcka 13.08.2020 13:34
Xbox Series X porównany z Xboksem One X
2204V

Xbox Series X jest niezwykle cichy. Microsoft zrealizował plan

Niektórzy pracownicy Microsoftu już mają Xboksa Series X w swoich domach. Phil Spencer potwierdził istotną wiadomość: inżynierom udało się spełnić cel, zapewniając wydajne i jednocześnie ciche chłodzenie. Właściciele Xboksów One X nie usłyszą różnicy, gdy uruchomią next-gena.

Phil Spencer już w ubiegłym roku zapowiedział, że planuje dostarczyć na rynek niezwykle cichego next-gena. Xbox Series X znajduje się już w domu szefa marki Xbox, który pochwalił się wykonaniem zadania. Konsola nowej generacji Microsoftu nie zawiedzie pod względem chłodzenia:

„Zarówno po stronie GPU, jak i CPU, konsole te są zasadniczo potężnymi urządzeniami. Chciałem [zapewnić-red.] duży wentylator, który mógłby kręcić się nieco wolniej, żeby tak nie hałasował Chciałem zrobić naprawdę cichą konsolę. Podoba mi się to, co zrobiliśmy z Xboksem One X, ale wyciszenie konsoli było tym, nad czym się skupialiśmy.”

Amerykanin potwierdził, że nowe urządzenie jest równie ciche jak Xbox One X. Spencer zaznaczył również, że gracze mogą liczyć na sprawne i płynne przejście pomiędzy urządzeniami – niezależnie od gry Xbox Series X nie będzie głośno pracował:

„Gdy położyłem Xboksa Series X zamiast mojego Xboksa One X, nie usłyszałem więcej hałasu niż w momencie gry na Xboksie One X, za to [odczułem-red.] dużo więcej mocy. Dosłownie, podłączasz go na miejsce i uzyskujesz tak duży upgrade. Wszystkie moje gry działają, a brzmi to tak jak mój Xbox One X, tylko z dużo większą mocą.”

Phil Spencer wypowiedział się również na temat opóźnienia Halo Infinite oraz zapowiedział dostarczenie na Xboksa Series X kolejnych gier w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-noise-level-is-similar-to-xbox-one-x-spencer

Tagi: chłodzenie Xbox xbox one xbox one x xbox series x