Fortnite zostało wyrzucone z App Store. Apple zarzuca Epic Games naruszenie wytycznych [Aktualizacja #2]

Gry
4750V
Fortnite zostało wyrzucone z App Store. Apple zarzuca Epic Games naruszenie wytycznych [Aktualizacja #2]
Wojciech Gruszczyk | 13.08.2020, 22:21

Takiej sytuacji raczej nikt się nie spodziewał. Apple zdecydowało się wyrzucić Fortnite z App Store, ponieważ zdaniem korporacji, Epic Games naruszyło wytyczne sklepu giganta. Producent iPhone'ów nie zamierza naginać reguł dla jednego dewelopera. [Aktualizacja #2]

Tytułem wstępu na pewno trzeba wyjaśnić zamieszanie: Epic Games postanowiło dzisiaj dodać do Fortnite możliwość bezpośrednich zakupówfirma chce w ten sposób ominąć 30% podatek, przez który deweloperzy muszą dzielić się zarobionymi pieniędzmi z Apple. Z takiego samego systemu korzystają między innymi różne sklepy (przykładowo Amazon).

Dalsza część tekstu pod wideo

Apple nie zgadza się z decyzją Epic Games i firma postanowiła usunąć Fortnite z App Store. Redakcja The Verge otrzymała oświadczenie, w którym Apple tłumaczy swoją decyzję:

„W dniu dzisiejszym firma Epic Games wykonała niefortunny krok, naruszając wytyczne App Store, które są stosowane jednakowo do każdego dewelopera i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa sklepu dla naszych użytkowników. W wyniku tego aplikacja Fortnite została usunięta ze sklepu. Firma Epic włączyła do swojej aplikacji funkcję, która nie została zweryfikowana ani zatwierdzona przez Apple i uczyniła to z wyraźnym zamiarem naruszenia wytycznych App Store dotyczących płatności w aplikacji, które dotyczą każdego dewelopera sprzedającego cyfrowe towary lub usługi.

Firma Epic posiada aplikacje w App Store od dziesięciu lat i korzysta z ekosystemu App Store - w tym z narzędzi, testów i dystrybucji, które Apple udostępnia wszystkim programistom. Firma Epic zgodziła się na warunki i wytyczne dotyczące sklepu App Store i cieszymy się, że udało jej się zbudować tak udany biznes w oparciu o App Store. Fakt, że ich interesy skłaniają ich teraz do poszukiwania specjalnych rozwiązań, nie zmienia faktu, że wytyczne te stwarzają równe szanse dla wszystkich programistów i sprawiają, że sklep jest bezpieczny dla wszystkich użytkowników.”

Apple podkreśla, że chce pracować z Epic Games, by Fortnite mogło wrócić do sklepu korporacji, ale najwidoczniej Epic będzie musiał usunąć najnowszą funkcję. Sytuacja wydaje się trudna, ponieważ fani bardzo dobrze przyjęli nową opcję – w końcu mogą płacić o 20% mniej za V-Dolce.

Wiele jednak na to wskazuje, że Epic Games nie zamierza dyskutować z Apple. Firma zapowiedziała opublikowanie utworu, który ma nawiązywać do kultowej reklamy Apple z 1984 roku – według pierwszych informacji Epic przygotowało diss na Apple...

[Aktualizacja #1]

Epic Games oficjalnie pozwało Apple:

[Aktualizacja #2]

Jest i wspomniana reklama:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Fortnite.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/8/13/21366438/apple-fortnite-ios-app-store-violations-epic-payments

Komentarze (144)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper