Fortnite z tańszymi V-Dolcami. Epic Games obchodzi opłaty od Apple i Google

Gry
1247V
Fortnite z tańszymi V-Dolcami. Epic Games obchodzi opłaty od Apple i Google
Wojciech Gruszczyk | 13.08.2020, 14:31

Epic Games ponownie nie zamierza dzielić się swoimi wpływami z Apple i Google. Firma wprowadziła nowe opłaty za V-Dolce, by zachęcić klientów do bezpośrednich płatności. Ruch pozwoli obejść dużą opłatę, którą firma musi oddawać producentom platform.

Epic Games od dawna walczy z Apple oraz Google. Twórcy silnika Unreal nie zamierzają dzielić się zarobionymi pieniędzmi i właśnie z tego powodu mobilna wersja Fortnite na Androidzie była na początku dostępna wyłącznie za pomocą specjalnej aplikacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Google i Apple ściągają 30% z każdej zarobionej kwoty, więc Epic Games próbuje teraz zachęcać fanów Fortnite do bezpośrednich zakupów – zainteresowani mogą kupić między innymi V-Dolce za 7,99 funtów zamiast za 9,99 funtów. Obniżka i tak sprawi, że producent gry zarobi więcej niż w standardowej sytuacji – gdy musi dzielić się pieniędzmi.

Z płatności bezpośrednich korzystają między innymi sklepy (Amazon, McDonalds, Best Buy, Nike), więc nie jest to nic nadzwyczajnego, ale właśnie w taki sposób zainteresowani nie muszą dzielić się zyskiem z Apple lub Google. Taką samą drogą chce teraz podążyć Epic Games.

Epic Games podkreśla, że jest to stała obniżka i sympatycy Fortnite decydując się na skorzystanie z nowej opcji płatności zaoszczędzą około 20%. Trzeba zaznaczyć, że oferta jest dostępna również na konsolach i PC. Co więcej, jeśli zrobiliście zakupy od 14 lipca, to możecie liczyć na zwrot różnicy między kwotami – pieniądze trafią na konta klientów do następnego poniedziałku.

Jeśli zalogujecie się dzisiaj, możecie także odebrać nowy kilof. Warto przypomnieć, że Fortnite ostatnio dostało aktualizację z samochodami, a wkrótce powinniśmy poznać szczegóły dotyczące wersji gry na PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Fortnite.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-08-13-fortnite-adds-cheaper-mobile-payment-option-to-circumvent-apple-google-fees

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper