Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2020 15:40
ps5 konsola sony
4324V

PS5 może mieć problem z 4K. Informator wspomina o „fałszywym 4K”

Sony zaprezentowało już kilka pięknie wyglądających produkcji zmierzających wyłącznie na PS5, ale pojawiają się niepokojące sygnały, według których urządzenie może mieć problemy z oferowaniem pełnej rozdzielczości 4K. Sytuację przybliżył AestheticGamer.

Na wstępie pragnę wyjaśnić, że w żaden sposób nie jest to oficjalna wiadomość, ale pochodzi z bardzo ciekawego źródła. AestheticGamer udowodnił już, że ma dobre dojścia do pracowników Capcomu – to on potwierdził Resident Evil 2, Resident Evil 3, Resident Evil Village czy też ostatnio wspomniało problemach Street Fightera.

Od kilku dni wielu graczy powtarza słowa AestheticGamera, który wspomniał o trudnościach w projektowaniu Resident Evil 8 na PlayStation 5 i teraz informator postanowił wytłumaczyć swoje słowa. Na wstępie wspomniał on, że nowy horror Capcomu będzie działać dobrze na każdej platformie, a następnie wytłumaczył ciekawą sytuację.

Jego zdaniem gracze powinni przygotować się na sytuację, że PlayStation 5 będzie droższym i słabszym urządzeniem. Następnie dodał:

„ Jako przykład użyłem RE8, ale słyszałem od innych deweloperów, że PS5 ma problemy w szczególności z grami 4K, więc zobaczysz sporo fałszywych 4K. Dla niektórych nie ma to znaczenia, ale przygotujcie się też na to, że Xbox Series X nie ma tego samego problemu.”

Czy jest to możliwe? Trudno uwierzyć w takie informacje, ponieważ już aktualna generacja oferuje rozgrywkę w 4K, a nie możemy zapomnieć, że PlayStation 5 będzie znacznie mocniejsze od PlayStation 4 Pro i Xboksa One X.

Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ dotychczas AestheticGamer się nie mylił i pod względem gier Capcomu zawsze przedstawiał informacje, które później były prezentowane przez Japończyków.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-struggles-with-4k-games-according-to-new-insider-claims/

Tagi: 4k PlayStation 5 ps5 sony