Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2020 21:21
Microsoft ma szykować kolejne przejęcia
1146V

Microsoft ma szykować kolejne przejęcia. Firma chce kupować studia i gry

Microsoft na przestrzeni ostatnich lat rozbudował Xbox Game Studios, ale to najwidoczniej nie koniec starań o poszerzanie katalogu zespołów, które będą rozwijać gry na Xboksa Series X, Xboksa One i PC. W oficjalnym komunikacie do inwestorów pojawia się wzmianka o kolejnych przejęciach.

Microsoft bardzo dotkliwie przekonał się, jak jedno opóźnienie gry może wpłynąć na opinie społeczności dotyczące nadciągającej konsoli, ale najwidoczniej korporacja wciąż nie zakończyła przejmowania kolejnych firm.

Korporacja w ostatnich latach zgarnęła między innymi Playground Games, Obsidian Entertainment, Ninja Theory czy też inXile Entertainment i choć największe zakupy odbyły się w 2018 roku, to już wkrótce możemy być świadkami kolejnych dużych ogłoszeń.

W najnowszym raporcie finansowym pojawiła się wiadomość dla inwestorów, według której Microsoft zamierza dalej „inwestować w nowe studia i zawartość”, by tym samym poszerzać swoje możliwości w przygotowywaniu nowych gier. Firma mówi wprost, że chce „przejmować nowych twórców”.

Trzeba przyznać, że nowe studia mogą pomóc Microsoftowi w najważniejszym – rozwijaniu nowych gier dla Xbox Game Pass. Jak wiadomo usługa cieszy się coraz większą popularnością, a łatwiej będzie dołączyć do swojej rodziny nowe studio i zapewnić mu odpowiednie możliwości, niż wykupować kolejne pozycje, które po pewnym czasie trafią także na inne platformy.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-game-studios-will-keep-investing-in-new-gaming-studios-and-content

Tagi: microsoft xbox Xbox Game Studios