Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.08.2020 10:41
Forza Horizon 3
1425V

Forza Horizon 3 i DLC niedługo znikną z cyfrowej dystrybucji. Oficjalne informacje

Potwierdzają się nasze wczorajsze przypuszczenia. Potwierdzono już, że Forza Horizon 3 zniknie z Microsoft Store. Znamy datę wycofania gry ze sprzedaży.

Uruchomiona wczoraj, bardzo dobra promocja na Forza Horizon 3 (grę można kupić obecnie w edycji standardowej za 36 zł), podpowiadała, że gra przestanie być niedługo dostępna w systemie cyfrowej dystrybucji Microsoft Store. Tego nauczyły nas przypadki Forza Horizon 2 czy Forza Motosport 6, które zostały po takich promocjach wycofane z cyfrowej dystrybucji.

Cóż, nie myliśmy się. Na oficjalnym profilu twitterowym Forza Horizon pojawiła się informacja, że Forza Horizon 3 zostanie wycofana ze sprzedaży w Microsoft Store 27 września 2020 r. Nie będzie można również kupować poprzez ten kanał dystrybucji wydanych DLC do Forza Horizon 3. Osoby, które kupiły już jednak tytuł, będą mogły nadal bawić się w trybach online czy pobierać posiadaną zawartość.

Zapewne chodzi jak zwykle o wygasające prawa licencyjne do samochodów czy muzyki w grze. Być może za jakiś czas gra wróci do dystrybucji w Microsoft Store - o ile wydawca zdecyduje się na zapłatę za przedłużenie umów licencyjnych lub na wycięcie pewnych treści z gry.

Źródło: https://twitter.com/forzahorizon?lang=en

Tagi: forza horizon 3 microsoft PlayGround Games