Iza Łęcka Iza Łęcka 11.08.2020 11:03
Forza Horizon 3
2028V

Forza Horizon 3 w okazałej promocji. Gra może zniknąć z cyfrowej sprzedaży

Już wkrótce w cyfrowym sklepie Microsoftu możemy nie znaleźć Forzy Horizon 3. Gra wylądowała w dużej promocji, a już za niedługo Playground Games może zapowiedzieć usunięcie tytułu ze sprzedaży. Jak zawsze, problemem mogą okazać się licencje.

Forza Horizon 3 zadebiutowała w 2016 roku, zgarniając bardzo wysokie noty – 91% w wersji na Xboksa One i 86% w edycji na PC. Od tego czasu wyruszyliśmy już na kolejny festiwal, tymczasem wydaje się bardzo prawdopodobne, że FH3 już wkrótce zniknie z cyfrowych sklepów.

Już wcześniej doświadczyliśmy podobnych sytuacji – w sierpniu 2018 roku Forza Horizon 2 trafiła do Games with Gold, a także została przygotowana duża promocja przez Microsoft, by pod koniec września pozycję wycofano ze sprzedaży. W przypadku Forzy Motorsport 6 byliśmy świadkami analogicznego obrotu zdarzeń – sierpniowa promocja i oferta w Games with Gold, natomiast we wrześniu usunięcie z cyfrowych półek.

Dzisiaj do promocji trafiła Forza Horizon 3, a deweloperzy z PlayGround Games już za niedługo powinni ponownie potwierdzić kolejną zmianę. Jak zawsze problem może dotyczyć licencji na samochody lub utwory, więc korporacja z Redmond preferuje przecenić pozycję i następnie wycofać ją ze sprzedaży, niż decydować się na przedłużenie umów.

Przypominamy, że podczas ostatniego Xbox Games Showcase, zaprezentowano zwiastun najnowszej Forzy Motorsport, na którą przyjdzie graczom zaczekać nieco dłużej... 

Forza Horizon 3 w promocji

Źródło: https://press-start.com.au/news/xbox/2020/08/11/forza-horizon-3-aka-forza-australia-could-be-getting-delisted-so-grab-it-on-sale/

Tagi: forza horizon 3 Microsoft PlayGround Games