Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.08.2020 09:27
Frostpunk on the Edge
796V

Frostpunk: On the Edge. Polscy twórcy prezentują pierwszy gameplay

Twórcy ze studia 11 bit Studios nie próżnują. Już we wrześniu do dystrybucji trafi duże rozszerzenie ich strategiczno-ekonomicznego hitu. Chodzi oczywiście o Frostpunka.

Jakie atrakcje czekają na nas we Frostpunk: On the Edge? Tym razem polskie studio opowie historię o wielkiej wyprawie mieszkańców Nowego Londynu już po ustaniu Wielkiej Zamieci. Rozszerzenie wprowadza zupełnie nowy scenariusz fabularny i nową mechanikę zabawy, związaną z założeniem kolonii Nowego Londynu, o czym szerzej deweloperzy opowiadają w poniższym nagraniu.

Jak widać poniżej na nowej mapie nie ma tyle miejsca do rozbudowy, co dawniej. Nowa kolonia jest uzależniona od transportu jedzenia od Nowego Londynu. Najciekawszy fragment filmiku zaczyna się od 3 minuty nagrania, gdzie widzimy ogólną mapę świata gry i słuchamy o motywie spotykania i interakcji z innymi osadnikami, którzy przeżyli Wielką Zamieć.

We Frostpunk: On the Edge ("Na krawędzi") posiadacze pecetów zagrają już 20 sierpnia. Z pewnym opóźnieniem do premiery dojdzie na konsolach. W przypadku PS4 i XOne nie sprecyzowano jeszcze dokładnej daty wydania rozszerzenia. "Bądźcie pewni, że pracujemy ciężko nad przeniesieniem tej zawartości na konsole" - w takich słowach Jakub Stokalski z 11 bit Studios kończy prezentację gameplayu.

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk