Project xCloud w Polsce. Sprawdźcie katalog Xbox Game Pass na smartfonie

Gry
3007V
Project xCloud w Polsce. Sprawdźcie katalog Xbox Game Pass na smartfonie
Iza Łęcka | 12.08.2020, 07:00

Jeszcze przed wielką premierą Projectu xCloud do dyspozycji graczy został oddany skromniejszy katalog produkcji oraz możliwość wypróbowania gier z Xbox Game Pass na smartfonie lub tablecie. Microsoft zaprasza do testowania usługi i wyrobienia sobie opinii o nowej ofercie.

We wrześniu odbędzie się wielka premiera Projectu xCloud, która będzie miała miejsce również w Polsce. Od tego czasu gracze sprawdzą ponad 100 gier z Xbox Game Pass w ramach abonamentu. Zgodnie z zapewnieniami, pomimo rozbudowanego, szerokiego katalogu tytułów, lista będzie wciąż rosła.

Przed wielką premierą Microsoft zdecydował się zaproponować usługę pierwszym graczom – wystarczy posiadać smartfon z Androidem oraz wykupiony Xbox Game Pass Ultimate, by móc doświadczyć nowej propozycji.

„W związku ze zbliżającą się premierą rozgrywki w chmurze wraz z Xbox Game Pass Ultimate, która odbędzie się 15 września, wkraczamy w ograniczony okres bety, aby zapewnić płynne przejście z gry w chmurze w Xbox Game Pass na Androidzie.”

W oświadczeniu dla redakcji The Verge rzecznik Microsoftu wyjaśnił, że testy są kluczowe, by gracze mogli w przyszłym miesiącu bez najmniejszego problemu cieszyć się produkcjami w nowych warunkach. W trakcie testów otrzymamy dostęp do około 30 tytułów, a od 15 września owa liczba wzrośnie do ponad 100 produkcji, przy czym musimy pamiętać, że katalog będzie powiększany.

Chcąc otrzymać dostęp do gier Xbox Game Pass na smartfonie, musicie posiadać usługę Xbox Game Pass Ultimate, pobrać aplikację Xbox Game Pass (Beta) lub w przypadku pobrania jej wcześniej, musicie ją ręcznie zaktualizować (wchodząc do Google Play, wyszukując aplikację i klikając „Aktualizacja”). Następnie przez Bluetooth powinniście połączyć kontroler ze smartfonem, dzięki czemu otrzymacie dostęp do wybranych gier z Xbox Game Pass na urządzeniu mobilnym.

Polecamy również najnowsze informacje dotyczące premiery Xboksa Series X oraz przełożenie debiutu Halo Infinite.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/8/10/21362384/microsoft-xcloud-game-streaming-xbox-game-pass-ultimate-beta-date

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper