GoldenEye 25 Remake nie powstanie. Twórcy po 3 latach prac otrzymali wiadomość od prawników

News
1428V
GoldenEye 25 Remake nie powstanie. Twórcy po 3 latach prac otrzymali wiadomość od prawników
Iza Łęcka | 11.08.2020, 12:52

Po trzech latach rozwijania remake'u GoldenEye 25, prace muszą zostać przerwane. Gra zostanie przekształcona w inny projekt, który nie będzie już powiązany z oryginałem. Do twórców inicjatywy zgłosili się prawnicy MGM.

Wykorzystując Unreal Engine 4, sympatycy Jamesa Bonda próbowali wskrzesić klasyczne i cenione GoldenEye 007, które w 1997 roku trafiło na Nintendo 64. Początki projektu sięgają 2017 roku, jednak pomimo ambitnych planów związanych z premierą w 2022 roku (25. rocznica gry), twórcy muszą przerwać prace nad GoldenEye 25.

W remake GoldenEye 25 zaangażowany był między innymi Ben Colclough (artysta 3D), a stworzeniem muzyki miał zająć się szwajcarski kompozytor Yannick Zenhausern, jednak inicjatorzy akcji nie mogą już kontynuować prac. Głównym powodem jest pismo od prawników MGM, w treści którego sympatycy marki są proszeni o zaprzestanie odświeżania tytułu. Jak zostało wyraźnie podkreślone, autorzy remake'u nie posiadają praw do rozwoju nowego GoldenEye.

Pomimo przykrej wiadomości, twórcy jednak się nie załamują i nie planują odkładać marzeń. Choć niemożliwe stało się odświeżenie gry w uniwersum Jamesa Bonda, planowane jest rozpoczęcie prac nad produkcją inspirowaną klimatem lat 90. Teraz remake GoldenEye 25 zostanie zmieniony w nowy projekt, o którym na pewno za niedługo usłyszymy.

O GoldenEye 25 pisaliśmy na portalu kilkukrotnie – przedstawialiśmy naszym czytelnikom fragment rozgrywki oraz postępy z prac nad grą.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/goldeneyes-fan-remake-has-been-shut-down-after-three-years-of-development/

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych