Half-Life: Alyx pomógł nauczycielom z Poznania. Gra została platformą do nauki

News
761V
Half-Life: Alyx pomógł nauczycielom z Poznania. Gra została platformą do nauki
Iza Łęcka | 10.08.2020, 13:34

Nauczyciele z Poznania wykorzystali wirtualną rzeczywistość i Half-Life: Alyx do prowadzenia lekcji. Projekt pomógł w przekazywaniu wiedzy i przedstawianiu nowych tematów uczniom, którzy musieli uczyć się zdalnie. Gra była wykorzystywana między innymi podczas lekcji matematyki.

Już za niespełna miesiąc uczniowie polskich szkół rozpoczną nowy rok szkolny, jednak w dobie pandemii koronawirusa nauka może okazać się ogromnym wyzwaniem nie tylko organizacyjnym. Nauczyciele z Poznania udowodnili jak można poradzić sobie z trudnościami w trakcie przeprowadzenia lekcji zdalnie.

Pracownicy Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 33 wykorzystując Half-Life: Alyx przeprowadzili sześć sesji VR (w czym pomogła firma OFFshot), podczas których uczniowie uczestniczyli w kilku zajęciach. Katarzyna Sut, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego oraz administratorka strony internetowej, potwierdziła, że zajęcia zainteresowały wszystkich uczniów – od młodszych po nastolatków – i spotkały się z pozytywnymi reakcjami.

Mimo iż do ponownego rozpoczęcia nauki pozostało już coraz mniej czasu, nauczyciele nie są pewni, jak będzie wyglądać nowy rok szkolny. Mimo iż uczniowie mogą wrócić do szkół, Katarzyna Sut chciałaby przynajmniej raz w tygodniu prowadzić podobne zajęcia w wirtualnej rzeczywistości.

„Możemy użyć VR, aby zabrać je na wirtualne wycieczki do innego kraju, na inną planetę - niebo jest tu granicą. Proces poznawczy staje się bardziej naturalny, w przeciwieństwie do czytania o pewnych tematach w książkach. VR wygląda bardzo obiecująco. Obecnie jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni.”

Już wcześniej informowaliśmy o podobnym projekcie – Charles Coomber również nauczał przez Half-Life: Alyx. Gra Valve skrywa w sobie ogromny potencjał, czego dowodem jest również specjalna wersja horroru P.T.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/half-life-alyx-helped-teachers-teach-maths-science-and-languages-lessons-in-the-pandemic

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper