Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2020 17:41
Half-Life Alyx wykorzystane przez nauczyciela do nauki matematyki
2700V

Half-Life: Alyx wykorzystane przez nauczyciela do nauki matematyki

Gdy w Polsce nauczycielom brakuje sprzętu, nie otrzymali odpowiednich narzędzi do prowadzenia cyfrowych zajęć, a dzieciaki przeciążają serwer próbując potwierdzić swoją obecność na lekcjach, Charles Coomber wykorzystał Half-Life: Alyx do nauczenia swoich podopiecznych matematyki. Zobaczcie niecodzienne zastosowanie gry Valve.

W Half-Life: Alyx gracze na samym początku opowieści mają okazję odwiedzić zniszczoną szklarnię – gra Valve jest obładowana różnymi ciekawymi mechanikami i w tym miejscu znalazły się flamastry, dzięki którym możemy coś zapisać na brudnej szybie.

Niektórzy gracze mogą nawet przegapić to miejsce, ponieważ autorzy nie zdecydowali się na specjalne uwydatnienie aktywności, ale Charles Coomber (nauczyciel wielu przedmiotów w klasach 7 i 8) postanowił wykorzystać opcję do przygotowania lekcji. Jest to bez wątpienia ciekawy pokaz możliwości gogli VR oraz samej gry Valve – oczywiście zestawy VR można wykorzystać za pomocą specjalnych platform edukacyjnych, jednak i tak trzeba przyznać, że był to ciekawy pomysł, który został wyłapany przez naszą branżę.

Charles Coomber przygotował projekt w ramach „Homeschooling Week”, który jest oczywiście związany z pandemią koronawirusa. Jak widać można w ciekawy sposób wykorzystać przyjemne z pożytecznym.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://vrscout.com/news/teachers-vr-math-lesson-half-life-alyx/#

Tagi: Half-Life: Alyx Valve Valve Corporation