Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 09.08.2020 16:45
Pracownicy Blizzarda domagają się lepszej płacy
1013V

Pracownicy Blizzarda domagają się lepszej płacy

Pracownicy Blizzarda domagają się lepszej płacy. Wszyscy zainteresowani inicjatywą przygotowują listę żądań, która ma zostać przedstawiona włodarzom firmy.

Na początku bieżącego tygodnia pracownicy Blizzarda zaczęli informować się wzajemnie o swoich zarobkach. Tym samym okazało się, że płace są niesprawiedliwe. Z użyciem komunikatora Slack, ludzie pracujący w firmie wspólnymi siłami tworzą listę żądań, którą zamierzają przedstawić swojemu pracodawcy.

Jak donosi serwis Bloomberg, lista tyczy się nie tylko samego wynagrodzenia, ale również sprawiedliwszego rozpatrywania zwolnień chorobowych, urlopów, czy awansów. Według dostępnych informacji, zdarzało się, że niektórzy z pracowników musieli rezygnować z posiłków, aby móc opłacić czynsz, więc podobny ruch nie powinien dziwić.

Tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę raporty, mówiące że zarobki pracowników są o 40 000 dolarów mniejsze w skali rocznej niż w ostatnich latach. Same podwyżki również były niższe niż wcześniej - według doniesień o około 10%. Przedstawiciele Blizzarda obiecali wysłuchać pracowników, bo zależy im na sile roboczej, która potrzebna jest nie tylko teraz, ale będzie również w przyszłości.

Jeśli chodzi o inne informacje dotyczące firmy, obecnie trwają Letnie Igrzyska w Overwatch. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie w tym miejscu. Poniżej z kolei jest zwiastun.

 

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-08-05/blizzard-workers-organize-on-company-slack-seeking-pay-increases

Tagi: Blizzard