Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.08.2020 11:30
Masters of Doom będzie wydane w Polsce
1265V

Masters of Doom w Polsce! Marcin Kosman zajmie się wydaniem świetnej pozycji w naszym języku

Wiele wskazuje na to, iż wreszcie, po wielu latach, w Polsce zadebiutuje książka, będąca lekturą wręcz obowiązkową dla każdego fana branży gier wideo. 

"Masters of Doom" to lektura, która jest prawdopodobnie jedną z największych pozycji traktujących o grach wideo na świecie. Jeszcze w ubiegłym roku informowaliśmy o pracach nad serialową ekranizacją książki, która miałaby opowiadać o tworzeniu kultowej gry. 

Niestety dla wielu osób w naszym kraju największą  barierą, która zatrzymywała przed poznaniem historii Johna Romero i Johna Carmacka, była ta językowa. I choć od premiery oryginalnego dzieła pióra Davida Kushnera minęło już około 17 lat, to aż do dziś próżno było szukać informacji, o wydaniu historii jednej z najbardziej rewolucyjnych gier w Polsce

Teraz się to zmienia za sprawą Marcina Kosmana - autora takich pozycji, jak choćby "222 polskie gry, które warto znać" (której recenzję znajdziecie na naszym portalu) oraz "Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier wideo". Jak przyznaje sam Koso, będzie to wręcz debiut na polu tłumaczenia książek i projekt, który stanowi dla niego głównie sposób realizowania pasji i napędzania życiowych motywacji.      

Wygląda więc na to, że już za kilka lat wreszcie doczekamy się przekładu "Masters of Doom", a historia dwóch świetnych twórców i ich perypetii doczeka się nowych odbiorców w kraju nad Wisłą. Pozostaje czekać i wspierać autora, bo to bez dwóch zdań genialna inicjatywa.   

Źródło: https://twitter.com/Kosowsky_

Tagi: john carmack John Romero książka Masters of Doom