Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.06.2019 16:29
Masters of Doom doczeka się ekranizacji
771V

Masters of Doom zostanie zekranizowany. Serial opowie o tworzeniu kultowej gry

Właśnie pojawiła się informacja, że wydana w 2003 roku książka traktująca o powstawaniu kultowej strzelanki, zostanie niedługo zekranizowana. 

Choć fabuła w grach z serii Doom jest zaledwie tłem dla niezwykle satysfakcjonującej rozwałki, to historia stojąca jej za stworzeniem wydaje się niezwykle interesująca. Przy okazji nadchodzącej premiery kolejnej części, warto zainteresować się korzeniami cyklu. 

DOOM Eternal bez tradycyjnego multiplayera. Twórcy tłumaczą zmianę

Jak donosi serwis Variety, USA Network zamówiło odcinek pilotażowy, który oparty jest o książkę Masters of Doom wydanej w 2003 roku. Opowiada ona o dwóch osobistościach, które stały za stworzeniem kultowej już marki: Johnie Carmacku oraz Johnie Romero. Serial ma skupić się w dużej mierze na trudnych relacjach, jakie panowały pomiędzy nimi. 

Producentami mają być James i Dave Franco, którzy są już po podpisaniu wstępnego kontraktu. Obok nich ma stanąć także Tom Bissel, który tworzył scenariusze między innymi do: Uncharted 4: Kres Złodzieja, Tales from the BorderlandsWhat Remains of Edith Finch.

Sam Romero jest niezwykle podekscytowany projektem, o czym nie omieszkał poinformować za pośrednictwem swojego Twittera: 

 

Źródło: https://www.pcgamer.com/james-and-dave-franco-are-producing-a-television-show-based-on-masters-of-doom/

Tagi: Activision Bethesda doom Doom (2016) ID Software