Iza Łęcka Iza Łęcka 05.08.2020 09:41
Logitech G923
4641V

Logitech G923 to kierownica „nowej generacji” z technologią TRUEFORCE. Znamy szczegóły i cenę

Logitech przedstawił Logitech G923, czyli nową kierownicę dla graczy, wykorzystującą innowacyjny system siłowego sprężenia zwrotnego. Dzięki zastosowanej technologii można liczyć na wyjątkowy realizm i wydajność oczekiwaną przez wiernych fanów symulacji. Poznaliśmy wszystkie szczegóły urządzenia.

Wczoraj otrzymaliśmy zajawki, dzisiaj natomiast możemy oficjalnie potwierdzić: Logitech G923 to najnowszy sprzęt, który zdaniem producenta „zrewolucjonizuje wrażenia z wyścigów symulacyjnych”. Inżynierowie Logitecha skupili się na zaprojektowaniu urządzenia dostarczającego graczom maksymalny realizm, dlatego też kierownica została wyposażona w technologię TRUEFORCE – jest to nowy mechanizm sprzężenia zwrotnego, który pobiera dane z silnika fizyki oraz silnika audio gry, zapewniając ultra-realistyczne wrażenia.

Logitech G923

Lando Norris, kierownica McLaren F1, miał okazję sprawdzić nowość Logitecha i podzielił się swoimi wrażeniami:

„Wspaniała kierownica wyścigowa z siłowym sprzężeniem zwrotnym może zadecydować o tym, czy ukończysz wyścig na pierwszej pozycji lub nie ukończysz go wcale. Nowa kierownica Logitech G923 z TRUEFORCE dostarcza kierowcom autentycznych doświadczeń za kierownicą i symuluje szczegóły, które czujemy jako kierowcy wyścigowi. Czuję, kiedy tył samochodu traci przyczepność i mogę wpaść w poślizg, co daje mi szansę na szybką korektę i wyprzedzenie konkurentów".

Logitech jest pewny, że nowa technologia zapewni niespotykaną wcześniej rewolucję: wykorzystując fizykę gry oraz dźwięk w czasie rzeczywistym, TRUEFORCE pozwala graczom doświadczyć nowych wrażeń. Producent podkreśla, że TRUEFORCE łączy się bezpośrednio z silnikami w produkcji, a dane są przetwarzane do 4000 razy na sekundę, w celu uzyskania „nowej generacji realizmu i szczegółów w obsługiwanych grach”.

Ujesh Desai, dyrektor generalny Logitech G, mówiąc o urządzeniu wskazał szereg jego specjalnych cech:

„Od kilku lat współpracujemy z kierowcami symulatorów i profesjonalnymi kierowcami samochodów wyścigowych, aby stworzyć w pełni realistyczne wrażenia z jazdy. Dzięki TRUEFORCE naprawdę można poczuć drogę, wraz ze wszystkimi subtelnymi cechami samochodu wyścigowego. To naprawdę podnosi poziom wrażeń, a wszyscy, których próbowali grać na naszych nowych kierownicach, zawsze odchodzili z uśmiechem”

Zestaw Logitech G923 składa się z metalowej kierownicy pokrytej skórą i polerowanych pedałów. Urządzenie posiada szereg nowych funkcji, w tym:

  • Programowalne sprzęgło - umożliwia zawodnikom szybszy i czystszy start dzięki dwusprzęgłowemu sterowaniu, które zapewnia maksymalną trakcję i minimalną ilość dymu.
  • Wbudowany wskaźnik obrotów - wbudowane kolorowe światła LED wskazują zakres obrotów, ostrzegając zawodnika, gdy zbliży się do górnej granicy.
  • Elementy sterujące na kierownicy - elementy sterujące do gier są zintegrowane z kierownicą, co zapewnia pełną kontrolę w zasięgu ręki.
  • Progresywny pedał hamulca - nowa sprężyna progresywna zapewnia większą czułość, a wyższa czułość pedału hamulca dodaje więcej realizmu i kontroli.
  • 24-punktowe pokrętło wyboru - wbudowane pokrętło wyboru umożliwia zawodnikowi regulację trakcji, momentu obrotowego, automatycznego zarządzania stabilnością, siły hamowania i innych parametrów.

Logitech G923 w Polsce - cena i dostępność

Logitech G923 będzie dostępny w Polsce jeszcze w sierpniu, a sugerowana cena detaliczna wynosi 1799 zł. Sprzęt trafi na rynek w dwóch wersjach - dla PlayStation 4 (PlayStation 5 po premierze) i PC oraz Xboksa One (Xbox Series X po premierze) i PC.

Sprawdźcie również nowy fotel gamingowy od Logitech G.

Źródło: Informacja prasowa: Mindspot Communication & Media

Tagi: kierownica Logitech Logitech G923